"Romové dostávají léky zadarmo!" A další hoaxy, kterým pořád věříte a zběsile je šíříte dál
1) Ohlasy písní romských
Nejvděčnějším tématem je pro novodobé folkloristy romské etnikum. Cikáni chodí zadarmo na koupaliště, celé jejich rodiny fasují ledničky, vozí se taxíkem do supermarketů a jsou jim vypláceny důchody pohádkových částek, na které běžný pracující Čech nikdy nedosáhne - nezáleží, jak velkou pitomost si vymyslíte, každá funguje jako skvělé šlápnutí na kuří oko nevrlého poctivého lidu, který výplod vaší fantazie bude sdílet jako divý. Smyšlený příběh nezapomeňte opatřit také spoustou vykřičníků a na závěr dodat otázku, jak k tomu přijde slušný občan, nebo ironické zvolání, ať žije naše vláda. A tu o Romech v lékárně jste už slyšeli?
*Šok v lékárně, INFORMUJ VŠECHNY!!!!!!
Do minulého týdne jsem to netušil, ale romové nemusí platit za léky. Byl jsem v lékárně koupit dětem kapky na kašel a do nosu atd. Přede mnou byla menšina, vybrali si léky a pak vytáhli papír ze sociálky, ... lékárnice ho potvrdila a odešli. Ptal jsem se, co to bylo a ona mi sdělila, že jsou sociálně slabí, tak jim stát platí léky.
Málem to se mnou seklo, zaplatil jsem 500,- Kč a naštvani šel domů. Pracuji, platím SP, ZP, daně - a to všechno na ně a jim podobným.
PROSÍM,SDÍLEJTE TO DÁL, S TÍM UŽ SE MUSÍ NĚCO UDĚLAT!!!!!*
Autora příspěvku opravdu chválíme. Množství vykřičníků a chabou gramatiku nepodcenil a na konec připojil i revolucionářskou výzvu hospodského štamgasta, že se s tím už musí něco udělat, tu dokonce jako správný odchovanec diskuzí portálu novinky.cz napsal CAPS LOCKEM. Obsahově se ale jedná o lež. Jako osoby v hmotné nouzi (což se samozřejmě týká i mnoha takzvaných bílých) by Romové mohli být v roce 2011, kdy se tento hoax poprvé rozšířil, zproštěni regulačního poplatku za recept. Rozhodně by ovšem za kouzelný "papír ze sociálky" nedostali něco zadarmo. Léky by museli zaplatit jako každý jiný "slušný a poctivý občan!!!!!".
2) Epos o chrabrém uživateli Facebooku, který pouhým lajkem a sdílením zachraňuje životy
Sociální sítě jsou úžasná věc. Díky nim se po třiceti letech můžete spojit se svou láskou ze školky nebo najít ztracené příbuzné, kteří emigrovali do zahraničí. A třeba i pomoci miminku s nádorem, a to prostřednictvím pouhého sdílení fotky. No vážně! Aspoň to tvrdí jedna z variant populárních hoaxů, které s pocitem spasitelské Matky Terezy publikujeme na svých profilech. Chcete-li i vy s podobnou pohádkou uspět, nezapomeňte řádně zahrát na city. Také neuškodí, když ty, již vaši výzvu nepošlou dál, nazvete v závěru zprávy cynickými monstry, které si neuvědomují, že jednoho dne se to může přihodit i jim.
*NEIGNORUJTE TO PROSÍM...
Toto dítě má rakovinu.
Facebook je připraven zaplatit 3 centy za každé sdílení této fotografie.
Nevím, zda je to pravda nebo ne, ale pojďme to všichni sdílet dále.
Jedno tvé Sdílení nic nestojí, ani dva kliky myší nezaberou čas...
Pokud ti opravdu záleží na výzkumu boje s rakovinou a předcházení podobným osudům dětí, pak dej prosím sdílet, svým přátelům a známým.
> SDÍLEJ a LIKE < pro toto dítě...
Díky všem dobrosrdečným lidem!*
Ne. Jedno vaše sdílení opravdu nic nestojí. Jenom jím zaspamujete zeď vašich přátel a ještě rozšíříte zneužitou fotografii skutečně nemocného dítěte. Jenom pitomci si můžou myslet, že pouhým kliknutím na Sdílet nebo Like něčemu pomůžou. Pokud vám tolik záleží na zdraví ostatních, zvedněte zadek a finančním příspěvkem nebo vlastní aktivitou pomozte na místech, která nemocným skutečně pomáhají.
3) Hororové historky o éčkách a jiných potravinách
Tu správnou paniku u lidí spustíte, když mezi ně vyšlete supertajnou informaci o závadnosti té a té potraviny. Tak jsme tu už třeba měli davovou hysterii z pangasů a margarínů, děti byly strašeny okamžitou smrtí, pokud pozřou mentos s coca-colou, a nad supermarkety se vznášel postrach kuřat z Číny a plzeňského piva z Polska. Nejlépe to ovšem vyřešil koumák, který stojí za vytvořením hoaxu s kompletním seznamem éček. Neostýchal se ho dokonce ani opatřit jménem Kliniky dětské onkologie Univerzity Dűsseldorf. Zajímavá je kupříkladu část, kde přísadu E 330, tedy kyselinu citronovou, jež se běžně vyskytuje v ovoci, vtipálek označil za jednu z nejnebezpečnějších rakovinotvorných látek. Množství éček v potravinách je navíc neustále hlídané a pokud některá látka překročí povolené množství, na pult obchodů se nedostane. Ale kdybyste tohle zmínili pod čarou celé zprávy, nevyvolali byste už jednoduše ten správný rozruch, po kterém jako autor úspěšného hoaxu toužíte, to je pochopitelné.
" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">