Rudolf Hrušínský: Manželka mu tolerovala nevěru, od Kemra však kvůli ženě dostal facku
Rudolf Hrušínský se narodil v roce 1920 v Nové Včelnici coby potomek slavných filmových rodů Červíčků a Budínských. A také jemu byla filmová scéna osudná, vždyť na svět přišel za jevištěm po představení hry Taneček panny Márinky.
Rudolf Hrušínský jako Švejk i Spalovač mrtvol
Rudolf žil ze začátku kočovným životem a jako malý si vyzkoušel několik divadelních rolí. Právě vinou toho, že stál často na divadelních prknech, nedokončil gymnázium, což ho ale tolik nemrzelo, protože se brzy vydal na hereckou dráhu. Prošel několika divadly a v době, kdy mu bylo pětadvacet let, měl v životopise už 17 filmových rolí.
Hrušínský má na kontě spoustu slavných rolí a zahrál si v takových klasikách, jakými jsou Dobrý voják Švejk, Poslušně hlásím, Dařbuján a Pandrhola, Spalovač mrtvol, Slavnosti sněženek, Tři veteráni nebo Vesničko má středisková, kde si střihl roli doktora. Ten mimo jiné posílal svého pacienta na výlet do Pelhřimova, aby si v něm prohlídl místní krematorium. Věděli jste ale, že v Pelhřimově žádné krematorium není?
Nevěry Rudolfa Hrušínského
Rudolf Hrušínský, jenž po převratu v roce 1989 několik let působil i v politice, byl také úspěšným režisérem. A zajímavý byl také jeho osobní život. V roce 1945 se oženil s Evou Hrušínskou (za svobodna Koubovou), která za sebou měla hrozivou zkušenost z koncentračního tábora v Osvětimi. Rok po svatbě se jim narodil syn Rudolf, ke kterému po devíti letech přibyl ještě Jan. Jenže úplně vzorným manželem nebyl.
Hrušínského manželka Eva věděla, že má Rudolf slabost i pro další ženy. A taky věděla, že se této své vášně zkrátka nevzdá. „Rudolf mi tenkrát řekl, že nemá věrnost v povaze. Že mu úspěch u žen dodává sebevědomí, které ke své herecké práci tolik potřebuje. Ale život že chce strávit jen se mnou,“ citoval ji portál nasehvezdy.cz.
Jednou toho už prý ale Eva měla dost, a tak odjela na chatu, odkud mu napsala dopis, co si o jeho záletech myslí. Žádné změny se ale nedočkala a tak svého muže už musela brát takového, jaký byl. Mimochodem, s nevěrou má co dočinění i Rudolfův syn Jan
Facka od Josefa Kemra
A ženy stály také za dalším „bulvárním“ momentem Hrušínského kariéry. Jeho velkým a dlouholetým kamarádem byl totiž Josef Kemr, jehož partnerku Mariku Skopalovou jednou Hrušínský z legrace plácl po zadku. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a Hrušínský od svého kolegy schytal pořádnou facku, která pak ukončila jejich přátelství.
Naposledy se Rudolf Hrušínský objevil ve filmu Noc rozhodnutí z roku 1993. Tehdy už se však necítil vůbec dobře a na natáčení dojížděl zesláblý z nemocnice. V roce 1994, ve věku 73 let, v Praze zemřel.