Ruská Máša není česká Dáša: Vyzáblá dvojčata (14) poslali doktoři na smrt!
Dáša a Máša (14) jsou dívenky z ruské Moskvy, které odmalička chtěly být modelkami. Když před dvěma lety rozjely slibnou kariéru, v agentuře jim řekli, že jsou moc tlusté. Už tehdy přitom měly postavičky, o kterých se většině puberťaček může jenom zdát.
Maminka dvojčat si všimla, že se s jejími holčičkami něco děje. Nebezpečné hubnutí svých dcer chtěla řešit a vzala je ke specialistům přes anorexii. "Spojila se s Nutričním institutem v Moskvě, tam jí ale odpálkovali. Řekli, že se žijícími mrtvolami zabývat nebudou," řekla Maria Kochnovová, která se snaží šířit osvětu o poruchách příjmu potravy, serveru DailyMail.co.uk.
Právě Kochnovová stojí za medializací smutného případu. To, že sprostý nezájem doktorů dožene dvě malé dívky na pokraj smrti, je nevídané dokonce i v Rusku.
Dáša s Mášou nakonec skončily v péči lékařů, jinak by do několika hodin zemřely. "Máša, která váží 40 kilo, se teď může aspoň postavit, ale 36kilová Dáša jenom leží a nezvedne ani hlavu," řekla Kochnovová.
Hubenější z dvojčat na tři dny upadla do kómatu. Po probuzení si obě dcery maminka odvezla domů, je ale jisté, že bez pečlivého dohledu doktorů se už neobejdou. V opačném případě by skutečně došlo k nejhoršímu.
Sabina z Bacheloru o bolesti: Přítel ji podváděl, přesto se ho nechtěla pustit
Související články
![Chcete levnější plyn? Pozor na nízké ceny nových dodavatelů](https://media.extra.cz/static/img/2025/02/foto_16_9_0-740x416.jpg)
Chcete levnější plyn? Pozor na nízké ceny nových dodavatelů
![Virtuální kancelář: Trend, který mění podnikání](https://media.extra.cz/static/img/2025/02/mojesidlo-cz-9_16_9_0-740x416.jpg)
Virtuální kancelář: Trend, který mění podnikání
![Stylové glo Crimson Red přeje zamilovaným](https://media.extra.cz/static/img/2025/02/0125bat028-cz-glo-hyper-pro-digital-kv1-valentine-1920x1080px-nologo-12_16_9_0-740x416.jpg)
Stylové glo Crimson Red přeje zamilovaným
![Naši Moraváci, vaši Pražáci: Když rodinné kořeny píšou komedii. Podívejte se na první záběry z filmu "Jak se nám to mohlo stát"](https://media.extra.cz/static/img/2025/02/uvodni-foto-1_16_9_0-740x416.jpg)
Naši Moraváci, vaši Pražáci: Když rodinné kořeny píšou komedii. Podívejte se na první záběry z filmu "Jak se nám to mohlo stát"
![Armádní stipendium na civilní škole můžete brát i vy. Nově až 60 oborů](https://media.extra.cz/static/img/2025/02/uvodni-armada1_16_9_0-740x416.jpg)