Trendy
válka na Ukrajině Bachelor Česko 2024 Survivor 2025 výbuch v Mostě

Smutný životní příběh Tomia Okamury: Skončil v dětském domově, koktal a do 14 se pomočoval! Bratr se za něj stydí

Smutný životní příběh Tomia Okamury: Skončil v dětském domově, koktal a do 14 se pomočoval! Bratr se za něj stydí
Zdroj: archiv T. Okamury
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
Předseda SPD Tomio Okamura (45) si z dětství nese mnohá traumata. Politik a podnikatel se narodil v Tokiu mamince z Moravy a tátovi Japonci. Musel se vyrovnávat s rasismem, část mládí strávil v dětském domově a až do 14 let bojoval s pomočováním. A ani s rodinnými vztahy na tom není nejlépe.

Rodiče Tomia Okamury se vzali v Česku, ale posléze se přestěhovali do Japonska. Starší bratr se narodil ještě v Praze, ale předseda SPD už v Tokiu. V dětství zažíval kontroverzní český politik mnoho bolesti!

Otec byl neustále v práci a výchova dětí, tedy Tomia a jeho dvou bratrů, zůstala na mamince. Kvůli jazykové bariéře si v Japonsku nikdy nenašla přátele a nekončící osamocení ji dohnalo až k návratu do Česka. Kvůli neutěšenému psychickému stavu tady musela nastoupit do léčebny a o děti se rázem neměl kdo starat, prozradil kdysi Okamura v pořadu 13. komnata.

Jelikož prarodiče měli velmi malý byt, pečovat mohli jen o staršího bratra. Tomio a mladší sourozenec tak skončili v dětském domově. Pro Okamuru to byl šok!

Tomio zažíval v ústavu pořádné útrapy, musel snášet šikanu od starších dětí. "Když přišel dopis od tatínka, oni mě zfackovali a pak mi ho teprve dali," líčí nepříjemné zážitky poslanec. Nedali mu pokoj ani když brečel pod peřinou, což bylo jediné místo, kde měl soukromí. "Na pokoji nás spalo deset nebo patnáct," vybavuje si Okamura skutečnosti, na které si musel v domově nově zvykat. Prý to vnímal jako nespravedlnost.

"Byl malý, trošku jiný než ostatní děti, takže si na něj dobře pamatuji. Trošku se bál, byl takový smutný," vzpomíná na malého Tomia vychovatelka z dětského domova ve 13. komnatě.

Maminka se do Japonska nikdy nevrátila, rodiče se ale nerozvedli. Navštěvovali se, dohromady jako rodina už spolu však nikdy nežili. "Dětství bylo dost náročné. Měl jsem zásadní problémy, které mi vadily víc než dětský domov. Počurával jsem se asi do 12 nebo 13 let," svěřil se Okamura s tím, že kvůli tomu nemohl jezdit na školní výlety. Dokonce se přiznal, že do puberty koktal.

Během dospívání stále hledal místo, kam patří. Přestěhoval se proto na několik let k tátovi do Japonska a přivydělával si jako popelář. Poté pracoval v bufetu v kině, kde se potkal se svou exmanželkou Miou.

I s ní se po čtyřech letech vrátil do Prahy, živil se výukou japonštiny. Zlom přišel znenadání jednoho večera. Po telefonátu z cestovní kanceláře se stal průvodcem a v tomto byznysu už zůstal. Postupně hodil všechny trable z dětství za hlavu a vyšvihl se v úspěšného podnikatele. Po rozvodu s manželkou si prožil řadu románků, mimo jiné prý i s Ornellou Koktovou (24). V roce 2012 vstoupil do politiky jako senátor, dnes je předsedou parlamentního hnutí Svoboda a přímá demokracie.

I když se mu v profesním životě daří, rodinné vztahy se mu hroutí. Léta nemluví se starším bratrem Hayatou Okamurou (50), který jej odsuzuje za politické aktivity, zejména kvůli postoji k islámu a Evropské unii. Nesouhlasí s ním ani jeho syn Ruy Okamura (22). Tomio ale jejich rad nedbá a na svých pro mnohé nepřijatelných názorech si trvá.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy