Šokující zpráva: Slavný tygr z filmu Pí a jeho život při natáčení málem utonul, 27 zvířat zemřelo kvůli filmu Hobit: Jak se opravdu zachází se zvířaty při filmování?
Organizace American Humane Association je pověřena ochranou zvířat během natáčení filmů, podle informací, které teď vyšly na povrch, ale více úsilí věnuje tomu, aby ututlala počty zraněných či zemřelých nebohých tvorů před světem.
Podle deníku The Hollywood Reporter je běžné, že zvířata během natáčení velkofilmů umírají nebo trpí různými typy poranění, která se jim přihodí během natáčení, jež má být zcela bezpečné.
Deník uvádí, že během natáčení filmu Piráti z Karibiku zemřel nespočet mořských živočichů, při filmování Hobita 27 zvířat a při natáčení seriálu Luck zase čtyři koně
Ani hvězda filmu Pí a jeho život, tygr, známý jako Richard Parker, nebyl ušetřen velkého stresu. Během natáčení mnoha scén ve vodě se málem utopil a musela mu být poskytnuta odborná pomoc.
Deníku se podařilo získat email, v němž jedna ze zaměstnankyň AHA píše druhé, aby se nikomu nezmiňovala o tom, že tygr utrpěl újmu.
Během práce na filmu Piráti z Karibiku zemřelo několik desítek mořských živočichů, a to jen kvůli speciálním efektům zahrnujícím výbuchy. K tomu se AHA odmítla vyjádřit.
Kasovní trhák Hobit zase pohřbil skoro tři desítky zvířat - mezi nimi byli koně, ovce i kozy a příčinou jejich úhynu byla dehydratace, vyčerpání nebo utonutí. AHA přitom udělila filmu certifikát informující o tom, že během natáčení neutrpělo žádné zvíře újmu.
Tyto skutečnosti, které se podařilo deníku získat, jsou vnímány jako důkaz toho, že instituce, která má dohlížet na bezpečí zvířat během práce na filmech, má velmi uvolněný vztah s filmovým průmyslem. "To je ironie: Ochránci zvířat se stali spoluviníky při týrání zvířat," uvedl dřívější zaměstnanec organizace bojující za práva zvířat a dodal, že tutlání úhynu nebohých tvorů bylo běžné i za něj. Jak a kdy se tato skutečnost bude řešit, je otázkou.