Trendy
válka na Ukrajině Extrémní proměny Survivor 2025 Ceny Anděl 2025

Soud rozhodl o vině Marčeka: Za vraždu Jána Kuciaka a jeho partnerky padl vysoký trest

Soud rozhodl o vině Marčeka: Za vraždu Jána Kuciaka a jeho partnerky padl vysoký trest
Zdroj: profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Rozsudek
Soud poslal za mříže vraha slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Miroslav Marček (37) stráví ve vězení 23 let. Soud přihlížel ke skutečnosti, že vrah spolupracoval a k činu se přiznal. Marček se soudního líčení nezúčastnil.

Dnes padl rozsudek nad Marčekem, který zavraždil slovenského novináře Kuciaka a jeho partnerku. Pro vraha navrhoval prokurátor pětadvacet let vězení, právní zástupce matky zavražděné Martiny Kušnírové pak doživotí. Soud nakonec rozhodl, že Marček si ve vězení pobude 23 let.

Podle Denníku N soud souhlasil s trestem 25 let či doživotí za úkladnou vraždu. Ovšem vzhledem k tomu, že se Marček přiznal a následně spolupracoval s policií, se soud rozhodl mu trest snížit o dva roky.

Marček měl vraždit na objednávku, kterou si sjednal kontroverzní podnikatel Marian Kočner. Jenže ten vinu odmítá. Bývalý voják Marček je druhým z původně pěti obviněných v případu, který si vyslechl rozsudek.

Pondělního líčení, kdy se vyhlašoval rozsudek, se Marček nezúčastnil.

Kate Matl odhalila zákulisí Pájova geniálního tahu. Prozradila, zda to byl kmenový plán

Související články

Další články

Nejnovější kauzy