Strach o život královny Alžběty II.: Jaký bude scénář, až milovaná panovnice navždy odejde?
Anglie má strach o zdraví svojí královny Alžběty II., která se ze zdravotních důvodů nezúčastnila štědrovečerní ani novoroční mše. Zahraniční média už teď spekulují o tom, co se bude dít, až královna navždy odejde.
"Královna se ještě necítí připravena navštívit kostel, neboť se stále zotavuje z těžkého nachlazení," uvedl palác, aby panovnici omluvil z jejích povinností. Alžběta II. panuje od roku 1952, kdy nastoupila na trůn. Za dobu svojí vlády poznala až 18 premiérů a 15 amerických prezidentů. Královně je ale 90 let, a tak ji dohnaly zdravotní problémy. Zahraniční média nyní spekulují o tom, co se stane, až královna zemře. A scénář to bude opravdu rozsáhlý a zasáhne téměř celý svět Informoval o tom deník Mirror.
Pokud královna zemře doma, ohlásí její smrt portrét a hymna. Jenže to bude nejdříve po 8. hodině ráno, Britové totiž ctí noční klid. Jestli královna skoná na veřejnosti, celý svět to bude vědět okamžitě. Královnině smrti se budou věnovat všechna britská média a většina zahraničních. Před Buckinghamským palácem budou stát štáby z celého světa a samozřejmě BBC, která už je na tuto chvíli velmi dobře připravena. Lidé budou na místo nosit květiny a truchlit za jejich milovanou panovnici
Velká Británie hned po smrti královny vyhlásí 12denní smutek. Nebudou fungovat burzy ani banky, což vyjde Británii na miliardy liber. Vlajky budou viset jen na půl žerdi, Británie vyhlásí zákaz komedií a na ambasádách po celém světě budou připraveny kondolenční knihy.
Její rakev bude vystavena v parlamentu po dobu několika dní a kdokoliv se tak 23 hodin denně na zesnulou královnu může přijít podívat. Pohřeb povede arcibiskup z Canterbury a dorazí více než 200 tisíc lidí. Takže se do Británie sjedou prezidenti, politici a šlechtici z celého světa Státní smutek skončí až po pohřbu. Také zavládnou ta nejpřísnější bezpečnostní opatření, také kvůli terorismu.
Královnu Alžbětu II. by měl na trůnu nahradit princ Charles, pokud se nástupnictví nezřekne. Poté bude následovat schválení nástupnictví, přísaha parlamentu, církvi a samotná korunovace. Pokud se Charles své pozice zřekne, nastoupí na trůn princ William. Nebudou chybět ani nové poštovní známky, bankovky s portrétem krále a upraví se i text v hymně.