Střelec z Vídně vycestoval před útokem na Slovensko. Údajně jel za svým známým
Mladík na Slovensko údajně jel za svým známým. K cestě použil auto matky jistého Kosovana, kterého policie podle deníku považuje za jeden z jeho podezřelých kontaktů, neboť je úřadům několik měsíců či let znám svými radikálními postoji.
Slovenská policie v maximální možné míře spolupracuje s partnery z Rakouska ohledně teroristických útoků a poskytuje jim všechny relevantní informace. „Jsme v úzkém kontaktu a prověřujeme možný pohyb podezřelých osob i na území Slovenské republiky,“ sdělila mluvčí slovenského policejního prezidia Denisa Bárdyová na dotaz ČTK.
Útočník z Vídně už byl odsouzen
Radikální názory zastával i zabitý útočník, který se v roce 2018 pokusil přes Turecko vycestovat do Sýrie, kde se chtěl přidat k teroristickému uskupení Islámský stát. Loni 25. dubna byl odsouzen ke 22 měsícům za teroristické spolčení. Podmínečně propuštěn byl 5. prosince s tím, že vzhledem k nízkému věku spadal pod jurisdikci pro mladistvé.
V případě teroristických útoků v Evropě to není poprvé, co média Slovensko zmiňují. Ze Slovenska podle médií pocházely zbraně, které teroristé použili při útoku v Paříži v lednu 2015. Jednalo se zřejmě o takzvané expanzní zbraně známé jako „plynovky“, které byly upraveny tak, aby v nich nemohlo být použito klasické střelivo. Takto znehodnoceným zbraním ale lze obnovit jejich plnou funkčnost.
Romana ze Survivoru zdrtila krutá zrada kamarádů. Prozradil, komu nemůže odpustit a jaké si nese následky
Související články

Z porodnice se ztratilo miminko. Našli ho umrzlé v kontejneru, měla ho tam hodit matka

Čech umlátil v hotelu Slováka židlí: Dopadli ho na Znojemsku, drsné záběry zásahu policie

Šándor zpochybňuje spojování autobusového teroristy s Rusy: Na Moskvu to nesedí, říká

Terorismus v Česku: Cizinec podpálil autobus. Je to součást hybridní války, tvrdí Rakušan
