TABLO SMRTI: Šli se jen pobavit, najednou leželi v krvi. Tváře a příběhy těch, které zabil radikální islám
Třiadvacetiletá Elodie Breuil vyrazila se šesti přáteli na koncert do hudebního klubu Bataclan. Když džihádisté začali střílet, tak ji přátelé v panice ztratili z dohledu. Živou ji už nikdy neuvidí.
V klubu byl také zabit britský občan Nick Alexander. Na koncertě kapely Eagles of Death Metal prodával trika a odznáčky. Na koncertu byl se svou holkou. Najednou padl na zem. "Byl ke mně zády, neviděla jsem, co se mu stalo. Snažila jsem se s ním stále hovořit. Pak jsem se mu pokoušela dát dýchání z úst do úst. Pak už nemohl dýchat a já jsem ho držela v náručí a říkala jsem mu, že ho miluji," cituje Helen Wilson web iDnes.cz.
Po smrti je také třiadvacetiletá Američanka Nohemi Gonzalez. Ve Francii byla na studijním pobytu.
V klubu Bataclan zemřel také hudební kritik Guillaume B. Decherf. Na koncert kapely Eagles od Death Metal přišel pracovně.
V hudebním klubu našli smrt také šestadvacetiletý pařížský právník Valentin Ribet nebo manažer společnosti Universal Music Thomas Ayed.
Při poslechu metalové kapely zemřela také Lola Salinas. O její smrti informoval na Twitteru zdrcený táta. V klubu Bataclan zemřela také hudební producentka Marie Mosser. I ona byla v klubu pracovně.
Jednou z obětí je také muslim Amine Ibnolmobarak. Mladý muž byl nadějným architektem a učil na vysoké škole.
Sabina z Bacheloru o bolesti: Přítel ji podváděl, přesto se ho nechtěla pustit
Související články
![Ve Francii řeší policie obzvlášť otřesný případ.](https://media.extra.cz/static/img/2021/03/profimedia-0410866284_16_9_0-740x416.jpg)
Krvavý masakr ve vlaku. Útočník vytáhl na cestující sekeru, jednomu usekl ruku, druhému rozťal lebku
![Ve Francii se odehrál teroristický útok.](https://media.extra.cz/static/img/2020/12/11f6062-189947-profimedia-0371459932_16_9_0-740x416.jpg)
Peklo v Paříži před startem olympiády: Sabotážní žhářské útoky na vlaky i bomba na letišti
![Hromadné zneužití v centru Paříže těsně před olympiádou: Na turistku se vrhlo pět černochů](https://media.extra.cz/static/img/2024/07/profimedia-0341936231_16_9_0-740x416.jpg)
Hromadné zneužití v centru Paříže těsně před olympiádou: Na turistku se vrhlo pět černochů
![Ve Francii řeší policie obzvlášť otřesný případ.](https://media.extra.cz/static/img/2021/03/profimedia-0410866284_16_9_0-740x416.jpg)
Dvanáctiletou Židovku v Paříži zneužila skupinka nezletilých. Hrozili jí upálením, motivovaly je její protipalestinské názory
![Hrozba teroristických útoků po celém světě. Hamás vyzývá všechny muslimy k džihádu, v pohotovosti je i česká policie](https://media.extra.cz/static/img/2023/10/profimedia-0812246146_16_9_0-740x416.jpg)