Tajemná jóni: 10 zajímavostí, které jste dosud nevěděli o ženských intimních partiích
Zatímco západní náboženství viděla ve vagině odjakživa bránu do pekel, zdroj světových válek i mužských selhání, východní náboženství naopak učila, že je symbolem počátku světa a božským orgánem.
Tohle je 10 věcí, které jste o ní možná nevěděli
1) Mnoho starověkých kultur věřilo v moc odhalené vaginy, která zahání nepřátele i zlé síly. Moře se zklidní, když spatří vulvu ženy, říká jedno známé španělské přísloví.
2) Ačkoliv západní náboženství, tedy hlavně křesťanství, prosazovalo postoj k sexu jako k pouhému prostředku na plození potomstva a sex pro radost byl hříchem, několik novodobých studií upozorňuje na to, že základem tradičního křížového půdorysu většiny křesťanských modliteben je architektura ženských genitálií.
3) Ve starověkém Egyptě ženy vystavovaly své vaginy polím, aby zvýšily úrodu obilí.
4) Tantrické texty dělí vaginy na šest skupin, které ovládají různé indické bohyně v čele s Kálí, bohyní války.
5) Měření genitálií se netýkalo jen mužů, ale i žen. Čínská erotická pojednání píší o osmi variantách vaginy, z nichž každá je určena hloubkou vnitřku a každá je asi o dva a půl centimetru delší než předchozí.
6) Prostor vaginy je klenutý a mění se podle potřeby, tedy míry vzrušení a velikosti penisu partnera.
7) Ovládání vaginálních svalů patřilo vždy v historii k umění milovat, kterému se dá naučit. Po staletí bylo na takové používání svalů pánevního dna pohlíženo jako na způsob, jak zvýšit sexuální rozkoš obou partnerů a jak si řídit délku sexuálního aktu.
8) Vagina se přizpůsobí každému penisu. Hledání vhodného protějšku je tedy jen zástěrkou jiných neshod.
9) Cvičení vaginálních svalů je v některých kulturách dívkám vštěpováno už od dětství. V Indii se jej dívky učí od svých matek, později od svého tantrického guru.
10) Vůně ženských genitálií byla vždy v historii pokládána za opojnou a s oblibou ji popisovali básníci.