ZÁHADA
Lucie Blackman byla britská hosteska pracující v japonském Tokiu, jedna z obětí Jojiho Obary (narozeného jako Kim Sung-jong roku 1952), korejsko-japonského sériového násilníka a vraha, který byl v říjnu 2000 obviněn z jejího omámení, znásilnění a zabití.
Narodila se 1. září 1978 (Velká Británie, hrabství Kent), zemřela 1. července 2000 ve věku 21 let.
Původně pracovala jako letuška pro British Airways, do Japonska odcestovala s kamarádem na tříměsíční turistické vízum, aby tuto zemi poznala a vydělala peníze na splacení svých dluhů.
V době smrti pracovala jako hosteska v Casablance, tokijském nočním klubu ve čtvrti Roppongi.
1. července 2000 šla na placené rande se zákazníkem (byla to součást jejích pracovních povinností), po telefonátu příteli Scottu Fraserovi (americkému mariňákovi) už o ní nikdo neslyšel.
Členové rodiny odletěli do japonské metropole s cílem ji nalézt, zde následně zahájili vysoce sledovanou mediální kampaň. Oslovili tehdejšího britského ministra zahraničí Robina Cooka (†2005) i premiéra Tonyho Blaira (1953), který se o případu zmínil během setkání se svým japonským protějškem Yoshiro Morim (1937).
Anonymní obchodník dokonce poskytl odměnu 100 000 liber za informace vedoucí k jejímu nalezení.
9. února 2001 bylo objeveno její rozřezané tělo pohřbené v mělkém hrobě přímořské jeskyně Miura asi 50 kilometrů jižně od Tokia a několik set metrů od Obarova bytu. 10 kusů jejího těla, pravděpodobně rozřezaných motorovou pilou, bylo uloženo do samostatných pytlů, hlava byla oholena a zalita betonem. V důsledku rozkladu nebylo možné prokázat příčinu smrti.
Dle obžaloby Obara opakovaně vyrobil nápoj obsahující drogu, následně jej donutil ženy vypít o poté je znásilnil, což dokazovala zabavená soukromá videa, která si při těchto činnostech pořizoval.
Měla dva mladší sourozence.
Případu se věnuje dokument Netflixu Tokyo Crime Squad: The Lucie Blackman Case (2023).