Český herec Václav Vydra nejmladší se narodil 7. ledna 1956 v Praze. Pochází z herecké rodiny.
Nejznámější filmy a seriály
Kariéra
Po absolutoriu na pražské konzervatoři působil Václav Vydra v několika divadelních souborech, například v kladenském Divadle Jaroslava Průchy Městském divadle Mladá Boleslav a v Městských divadlech pražských. Od roku 1995 je členem Divadla na Vinohradech hostoval a hostuje i na jiných pražských scénách (Divadlo Bez zábradlí, Hudební divadlo v Karlíně). Divadlo na Vinohradech je s jeho rodinou velice úzce spjaté - hrál zde už jeho dědeček a oba rodiče.
Hrál například ve filmech S čerty nejsou žerty, Dobří holubi se vracejí, Tankový prapor, Černí baroni, Helimadoe, Učitel tance, Zdivočelá země, Z pekla štěstí 1 a 2, Kameňák, Kameňák 2, Kameňák 3, Kameňák 4 a seriálech Bylo nás pět, Život na zámku, Panoptikum města pražského, Hospoda, Ošklivka Katka nebo Kriminálka Anděl. Od roku 2019 hraje v seriálu TV Nova Kameňák který volně navazuje na úspěšnou filmovou sérii.
Kromě hraní na divadelních prknech a před kamerou se věnuje i dabingu. Jeho hlas je známý ze seriálu My z Kačerova či z pohádkové série Madagaskar. Se svou manželkou Janou Bouškovou komentuje už řadu let pořad TV Prima Prostřeno
Soutěžil ve vůbec prvním dílu oblíbené série Stardance v roce 2006. Se svou tanečnicí Petrou Kostovčíkovou se probojovali se až do finále, kde je porazil herec a zpěvák Roman Vojtek s Kristýnou Coufalovou.
V roce 2020 byl hostem pořadu Extra Host
Rodina a osobní život
Václav Vydra je podruhé ženatý. Jeho první manželkou byla v letech 1981 až 1983 herečka a baletka Dana Homolová. Jeho druhou manželkou se stala v roce 2006 herečka Jana Boušková která má z předchozího manželství syna Jana Svojtka. Jana Boušková je jeho spolužačka z konzervatoře. Před svatbou spolu několik let žili a představují jeden z nejstabilnějších párů českého showbyznysu.
Je synem herečky Dany Medřické a herce Václava Vydry, který žil v letech 1902 až 1979.
Jeho dědeček Václav Vydra starší byl také herec, navíc vedl ve čtyřicátých letech 20. století Národní divadlo