Totálně zvrácené, reaguje česká legenda na boxerky s mužskými hormony na olympiádě. Je to souboj ženy s chlapem, tvrdí
Na letošních olympijských hrách v Paříži vzbudily kontroverzi dvě boxerky s mužskými hormony, které dostaly zelenou startovat na nejvýznamnější sportovní akci světa. Úspěšný český boxer Štěpán Horváth (41) se ke kauze vyjádřil na sociálních sítích a uvedl, že žena se zkrátka nedokáže připravit na souboj s mužem na olympijské úrovni.
Dvě boxerky, Alžířanka Imane Khelif a Tchajwanka Lin Yu-ting, dostaly povolení startovat na letošních olympijských hrách. A to i přesto, že jim v těle už dříve naměřili nadlimitní množství mužského hormonu testosteronu a také chromozom XY, který mají muži.
Tato skutečnost vzbudila velké pozdvižení a ke kontroverzi se nyní vyjádřil také jeden z nejúspěšnějších českých boxerů Štěpán Horváth. „Těžko hledat slova, velký sen dostat se na olympijské hry v Paříži nabírá úplně jiný směr. Každá žena se dokáže ve svém sportovním odvětví připravit na svůj výkon. Ale dokáže se připravit na souboj s mužem na olympijské úrovni? Samozřejmě, že ne!“ napsal v příspěvku na Instagramu.
Nesouhlasí ani další sportovci
„Hodnoty, které se učíme od dětství, snažíme se učit děti dbát tradice a fair play, byly hozeny na dno oceánu. Je mi líto všech žen, které musí procházet tímto zvraceným obdobím a čelit nespravedlnosti, která není potrestána,“ dopsal ještě Horváth.
S účastí sportovkyň nesouhlasí ani bývalý mistr světa v boxu Barry McGuigan. „Je šokující, že jim skutečně dovolili zajít tak daleko. Co se to děje?“ napsal na sociálních sítích. „Připomeňme si, že muži, ať už se identifikují jakkoli, mají o 162 procent silnější úder než ženy. To je největší výkonnostní rozdíl mezi muži a ženami,“ uvedla pak na síti X bývalá plavkyně Nancy Hogshead.
Hvězda Zlatovlásky drsně zkritizovala Českou televizi. Nebýt starých pohádek, nemají co vysílat, tvrdí Štěpánek
Letní olympijské hry Paříž 2024
Letní olympijské hry se uskutečnily od pátku 26. července 2024 do neděle 11. srpna 2024. Místem konání byla Paříž, která tento sportovní svátek hostila už v letech 1900 a 1924. Čeští olympionici odhalili kontroverzní kolekci pro Paříž.
Medaile na LOH
Český olympijský tým se v umístil v pořadí národů na 28. místě. Češi získali celkem 3 zlaté medaile (kanoista Josef Dostál, kanoista Martin Fuksa, tenisté Tomáš Macháč a Kateřina Siniaková) a dvě bronzové (atletka Nikola Ogrodníková a kordisté Jiří Beran, Jakub Jurka, Martin Rubeš a Michal Čupr)