Trápí vás ranní únava? Víme, jak docílit kvalitního spánku
1. Nemůžete usnout a pořád cítíte, že je vám vnitřně zima? Tak se zahřejte. Chlad od nohou značí, že vaše tělo odmítavě reaguje na klidovou fázi. Chlad totiž znamená signály, že něco není v pohodě. Druhá peřina nepomůže, ale teplé ponožky umí zázraky. Pozor, ať vás ale ponožky neškrtí. Prostě teplo a pohodlí a bude se usínat lépe
2. Problémem může být světlo. Lidé se vzhledem k historickému vývoji naučili spát v noci. A někteří jsou velmi citliví na světlo. Lampa z ulice může udělat neplechu. O síle Měsíce ani nemluvíme. Někdy stačí, když do pokoje leze nepatrný proužek světla třeba z vedlejší místnosti, kde ještě na počítači do noci pracuje váš partner.
3. Každý si nařídí budík na hodinu, kdy má vstávat. Jenže někteří lidé by si měli nařídit budík i na hodinu, kdy jít do postele. Večer jdete spát mnohdy pozdě a tělo je přetažené. Pak cítíte únavu, ale už se prostě nedá zabrat. Pozor na to, ať své tělo nepřepínáte
4. Pozor na barvy. Jsou barvičky, které aktivují vaše tělo. Třeba sytě červené prostěradlo a do toho žluté povlečení je kombinace, která by vzbudila snad i mrtvolu. Tak se nedivte, že tyto agresivní barvy vaše tělo jen aktivují.
5. Pozor na spotřebiče! Když máte v pokoji, kde spíte, zapnutou lednici nebo televizi, kazí to váš spánek. Pořádný problém může nadělat i počítač, který je ve spánkovém režimu. On dělá, že spí, ale tak trochu pracuje. A vy nespíte vůbec.
6. Pozor na těžká jídla před spaním. Po tučné huse s osmi knedlíky každý hned neusne
7. Usínáte a v posteli si přehráváte, co musíte udělat zítra a jak se připravit do práce na ranní poradu? Aktivitu mozku tím jen pořádně rozdmýcháte! Do postele není dobré lézt s hlavou plnou starostí. Zkuste jógu, nebo si dejte lehkou meditaci. Mozek je třeba utlumit, ne ho vybičovat k akci.