Třináctiletá Charlotte zemřela na selhání plic: Epilepsii odmalička léčila marihuanou
Malá Charlotte Figi odmalička trpěla syndromem Dravetové. To je těžká myoklonická epilepsie u kojenců, podmíněná mutací genu SCN1A, popisovaná mnohými autory jako katastrofická epilepsie, která má nepříznivý průběh se závažnou mentální retardací a psychickými změnami.
Dívenku proslavil doktor Sanjay Gupta, který v dokumentu Tráva popsal její příběh. Charlotte trpěla velmi ojedinělou formou epilepsie, na kterou běžné léky nezabíraly. Byla velmi hravým dítětem, kterému ale život komplikovaly ošklivé záchvaty. Od těch jí odmalička pomáhala marihuana.
Právě kvůli epilepsii a tomu, co jí od ní pomáhalo, se Charlotte stala symbolem boje za možnost léčby marihuanou se zvýšeným obsahem CBD a sníženým obsahem THC, tedy psychoaktivní součásti marihuany.
Léčení koronaviru
Charlotte Figi a celé její rodině nebylo v posledních týdnech dobře, všichni však nesplňovali podmínky pro testování na koronavirus, a tak nevěděli, zda jsou nakažení či ne. Dívence se ale přitížilo, musela pro ni přijet sanitka a ačkoliv testy ukázaly, že koronavirus nemá, byla léčena jako pacient s nemocí Covid-19
Lékaři v minulosti nepředpokládali, že se Charlotte vůbec dožije alespoň 8 let. Osudnou se dívence nakonec stala nemoc, v jejímž důsledku došlo k selhání plic. Paige Figi, její maminka, na sociální síť napsala, že holčička v nemocnici zemřela v náruči svých rodičů.