Vdavky na Modrý úplněk nosí zmar a smrt: Tragický příběh v rakvi udušené nevěsty Helgy děsí dodnes
Velký vliv modrého Měsíce mohou obzvlášť citliví lidé pociťovat již 3 dny před a 3 dny po. Na tento magický den připadá svátek -Halloween a jedná se o obrovskou raritu. Lidé, kteří jsou citlivější, budou mít problém s usínáním a depresemi. Jelikož je ve znamení Býka a toto znamení je zemské a stabilní, spousta z nás pocítí klid a stabilitu, kterou potřebujeme.
Modrý úplněk není sice modrý, ale zato velmi vzácný. Jen skutečně výjimečně se stává, aby byly dva úplňky v jednom měsíci. Více než sto let stará pověst říká, že v tento magický a tajemný den by se neměly konat svatby.
Síla měsíce může být v některých ohledech negativní a ve spojitosti se svátkem Halloween nevěstí nic dobrého. Bájná pověst vypráví o mladé dívce, která chtěla využít sílu Modrého měsíce ve svůj prospěch a zdvojnásobit ji tím, že se v tento magický den provdá.
Den před svatbou nevěsta zkolabovala a rodinný lékař necítil dech, a tak konstatoval smrt. Z neočekávané smrti mladé budoucí nevěsty se nemohla rodina dlouho vzpamatovat. Než proběhlo poslední rozloučení, čekalo se na starší sestru tragický zesnulé Helgy, která v té době studovala ve Vídni.
Tělo nebohé Helgy bylo uloženo do rakve nedostavěné kopky. Po příjezdu starší sestra trvala na tom, že chce naposledy svoji milovanou Helgu vidět. Při odkrytí rakve ale všichni strnuli hrůzou. Helga, která byla uložená do rakve ve svých svatebních šatech, byla přetočená a schoulená do klubíčka.
Říká se, že tenkrát nevěsta Helga upadla pouze do bezvědomí, ale kvůli nedostatku vzduch v rakvi se udusila. Od té doby se traduje všude po světě, že v tento den by se budoucí novomanželé měli oltáři vyhnout obloukem.