VIDEO: Barbarská čínská tradice: Koně mezi sebou bojují, diváci se baví!
Krvavé souboje koní se v Číně těší velké oblibě. Vyceněné zuby, sklopené uši, nozdry zarudlé zuřivostí a krvavé oči. Koně se na sebe vrhají, koušou se, kopou, a až jeden padne na zem, ten druhý ho ukope k smrti. Celý boj trvá zhruba 30 minut. Lidé kolem jásají, fandí a koně si fotí a natáčí na kameru. Publikum je obrovské a přítomny jsou i ženy a děti
Hřebci jsou před zápasem "vyrajcováni" rozvášněnou klisnou, které píchají injekce s hormony. Až jsou koně nažhaveni, klisna je odvedena Hřebce pak majitelé rozzuří do nepříčetnosti a pustí je na druhého koně.
{{videoembed:https://www.onetv.cz/detail/odporna-zabava-v-cine-cela-vesnice-se-diva-jak-kone-bojuji-na-zivot-a-na-smrt}}Když kůň vyhraje a nezemře, je v dalším kole předhozen silnějšímu soupeři, aby byl souboj ještě krvavější. Pokud kůň ani tak nezemře a zůstane na zemi těžce zraněný, zabije se kulkou do hlavy a maso se pak griluje na oslavách.
Turnaje se účastní desítky koní, vyhraje ale jen jeden. Vyřazovací systém je stejný jako třeba u tenisu. Celkový šampión je pak dekorován červenou dekou. Koňské zápasy se konají tradičně v Gulongu v Rongshui v autonomním regionu Guangxi Zhuang v jihozápadní Číně, a to každý rok. Souboje se pořádají už 500 let.
Lidé z Rongshui je obvykle pořádají 16. den prvního měsíce a 16. den osmého měsíce lunárního kalendáře, aby se tak pomodlili za úrodu a oslavili předešlou. I přes protesty ochránců zvířat se nechtějí Číňané tohoto sportu vzdát. Koňské zápasy jsou v Číně stejně populární jako dostihy ve Velké Británii. Lidé na vítěze sázejí vysoké sumy. Člověk si může za jeden souboj vydělat až 30 tisíc korun.