VIDEO: Jak bude vypadat lidstvo za 1000 let? Čechy vůbec nepoznáte!
Vědci totiž počítají s tím, že se i v následujících stovkách let bude postupně zmenšovat ozonová vrstva. Právě kvůli tomu bude velkou výhodou mít tmavší barvu pleti, která lépe chrání před UV zářením. Předpokládá se proto, že celé lidstvo se tomu přizpůsobí.
Kromě tmavší pleti přijde i velká výška a nízká váha. To je totiž nejlepší pro zbavování se přebytečného tepla. Stejně tak bychom měli mít i daleko větší oči, protože se předpokládá, že Slunce bude na v budoucnu kolonizovaných planetách více vzdálené než na Zemi.
Tím to ale nekončí. Vědci se domnívají, že součástí každého člověka budou i nanoboti. Miniaturní roboti, kteří nám budou pomáhat překonávat problémy s imunitou, ale i zvyšovat naši sílu či hrát důležitou roli ve výzkumu lidského mozku.
"Vašich 80 nebo 100 bude úplně jiné než stejný věk vašich prarodičů," domnívá se odborník na lidskou genezi Cadell Last, který věří, že většinu času budeme trávit ve virtuální realitě.
No a jak budeme tedy vlastně vypadat? Na to se můžete podívat ve fotogalerii.
Související články
![Šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová premiéra Petra Fialu na TikToku rozhodně nešetří.](https://media.extra.cz/static/img/2024/10/schillerova1_16_9_0-740x416.jpg)
Schillerová se vysmála Fialovi za TikTok. Není to nic pro mě, zkritizovala premiéra
![Putinovi malí vojáci: Z přehlídky vymytých ruských dětí, které zpívají o válce, jde mráz po zádech](https://media.extra.cz/static/img/2024/02/putindeti_16_9_0-740x416.jpg)
Putinovi malí vojáci: Z přehlídky vymytých ruských dětí, které zpívají o válce, jde mráz po zádech
![První momenty střelby na Filozofické fakultě.](https://media.extra.cz/static/img/2023/12/profimedia-0831545627_16_9_0-740x416.jpg)
Střílej na mě, křičel hrdina na vraha z Filozofické fakulty. Svým chováním zachránil další životy
![Šílená matka pobouřila sledující na sociálních sítích: Její chování k synovi hraničí s týráním](https://media.extra.cz/static/img/2023/11/sp2m4tak_16_9_0-740x416.jpg)
Matka během živého vysílání odporně nadávala tříletému synovi. Za zavřenými dveřmi plačící dítě nejspíš zbila
![Palestinské hnutí Hamás.](https://media.extra.cz/static/img/2023/10/profimedia-0783451471_16_9_0-740x416.jpg)