Volby 2020 a politolog Kopeček: Hnutí ANO získá nejvíce hlasů, část jeho voličů ale nepřišla
Aktuálně stále probíhá sčítání hlasů z krajských a senátních voleb 2020. Finální výsledky mohou být zveřejněny už dnes ve večerních hodinách. Podle zjištění ČTK přišlo hlasovat přibližně 40 procent voličů.
Podle předběžných výsledků voleb do zastupitelstev krajů v České republice vítězí hnutí ANO založené premiérem Andrejem Babišem (66). Redakce eXtra.cz se zeptala politologa Lubomíra Kopečka jak by podle něj mohly letošní volby dopadnout.
„ANO získá nejvíce hlasů, to z toho plyne. Část voličů ANO ale nepřišla, nebo si vybrala někoho jiného. ANO má v tuto chvíli první pozici,“ uvedl pro eXtra.cz Kopeček s tím, že koronakrize i nižší zájem jejich voličů se jistě na výsledku podepsal.
„Otázkou je, zda voliči byli vůbec motivováni jít k volbám v souvislosti s chováním a jednáním předsedy. A jestli bude Andrej Babiš dnes večer spokojen? To je dotaz na něj, zeptejte se ho,“ dodal Kopeček.
Související články

Druhé kolo senátních voleb: Hnutí STAN zabodovalo, ČSSD v propadlišti dějin

Volby 2020 skončily: Hlasovalo zhruba 40 procent lidí, koronavir účast příliš neovlivnil

Muž v Lounech šel z posledních sil volit, zemřel na veřejných toaletách. V sobotu volby pokračují

Odloží premiér Babiš podzimní volby? Politolog Kopeček to nevyloučil
