Trendy
válka na Ukrajině StarDance 2024 Zrádci (reality hra) Bachelor Česko 2024

Výzkum o uprchlících: Ekonomiku nového domova neoživí, jsou spíše přítěží

Výzkum o uprchlících: Ekonomiku nového domova neoživí, jsou spíše přítěží
Zdroj: Twitter
Předchozí Další
Mohou uprchlíci oživit ekonomiky jednotlivých evropských zemí? Nebo jsou přítěží? Britská organizace Migrationwatch si udělala průzkum, ze kterého vyplývá, že není uprchlík jako uprchlík. Někteří mohou svému novému domovu přispět. Jiní představují zátěž.

Jsou uprchlíci opravdu přínosem pro britskou ekonomiku? Nebo jsou obrovskou zátěží Průzkum na toto téma zpracovala organizace Migrationwatch. Výsledky pak publikoval The Telegraph.

Jaký je výsledek? Lidé, kteří přišli do Británie ze zemí východní Evropy, ekonomiku zvedají. Ti, kteří přišli z Afriky či Pákistánu, představují problém

"Přistěhovalci ze zemí východní Evropy, které vstoupily do EU po roce 2004, mají větší pravděpodobnost, že si najdou práci, než rodilí Britové. Na druhou stranu je u nich vyšší pravděpodobnost, že budou žádat o sociální dávky a budou pobírat nízkou mzdu," uvádí se ve zprávě Migrationwatch. Přistěhovalci z Polska či Česka nemají ve Velké Británii úplně ideální jméno, ale pozitivně se hodnotí, že si umějí najít práci.

Horší situace je s Afričany a uprchlíky z Pákistánu a Bangladéše Těch se týká nezaměstnanost i nízké mzdy a představují velkou zátěž pro tamější sociální systém.

The Telegraph píše, že výzkumníci z University College v Londýně spočítali, že mimoevropští přistěhovalci stáli britskou státní pokladu v letech 1994 – 2011 plných 120 miliard liber Migranti z východní Evropy přinesli za stejnou dobu britské ekonomice 4,4 miliardy liber.

Hvězda Zlatovlásky drsně zkritizovala Českou televizi. Nebýt starých pohádek, nemají co vysílat, tvrdí Štěpánek

Související články

Další články

Nejnovější kauzy