Záchrana pro seniory: Šlágr obnovil vysílání přes anténu. Jak ho naladit?
Vypnutí signálu
Původní šiřitel signálu, České radiokomunikace, nejdříve zařízl Šlágr 2, ve čtvrtek pak kvůli neplnění závazků i Šlágr 1. Většina diváků se přitom dívala přes klasickou anténu, takže kdyby se nepovedl rychlý zázrak, přišla by vysílací firma o veškeré výdělky z reklam a nabídek cédéček.
Malé kouzlo se ale přece jen povedlo.
Šlágr znovu na scéně
„Vážení přátelé, oznamujeme vám, že díky rychlé a vstřícné pomoci našich partnerů jsme začali opět vysílat přes terestrické vysílání. Prosíme vás, abyste dali zprávu všem, kterých se dotklo přerušení pátečního pozemního vysílání DVB-T2 a DVB-T, že s vámi můžeme být dál,“ pochlubil se překvapivým úspěchem tým Šlágr TV.
O to překvapivějším, když uvážíme, že podle spekulací z oboru firma dluží Českým radiokomunikacím až osmdesát milionů korun, tedy se dalo spíš čekat, že jiný provozovatel multiplexu nebude chtít riskovat dluhy i u sebe.
Záchrana od milionáře
Zakladatele Šlágru Karla Peterku ale zachránil milionář Radim Pařízek, který vlastní multiplexy MUX4 a PS13 (oba v novějším formátu DVB-T2) a přechodové DVB-T RS7.
Mnoho seniorů sice návrat Šlágru na anténu uvítalo, ovšem velká část z nich není natolik technicky zdatná, aby si kanály v nové síti dokázali sami najít.
Jak Šlágr naladit
Řešení je přitom poměrně snadné: stačí dát v nastavení přístroje znovu automaticky ladit programy. Pokud televize nebo set-top box umožňují rychlé a pomalé hledání, je lepší zvolit to pomalejší a hloubkovější. Pokud ani poté televizor či box Šlágr nenajde, je třeba se obrátit přímo na kontaktní linku stanice nebo jednotlivých multiplexů.