Zajímavosti z pohádky Zakletá jeskyně: Diváky nenadchla a jejich oko nepotěšila
Pohádka Zakletá jeskyně diváky moc nenadchla, to ale neznamená, že ho tvůrci odflákli. Koprodukční film byl natočen poctivě, jak informoval portál ČSFD. Tam jsou k dispozici zajímavosti snímku, které jsou vážně překvapující.
Zakletá jeskyně je pohádka, která je inspirována dávnou legendou o místě, které obsahuje vzácné poklady. Mezi nimi je ovšem i „obyčejná“ sůl, kterou lidé potřebují pro sebe i zvířata. Horníci si jí z jeskyně mohou odnést tolik, kolik potřebují, pouze z rubínové síně v jejím středu nesmí vzít nic.
V hlavních rolích se tu představí slovenka Tána Pauhofová, herec Marko Igonda, Karel Dobrý, herec Jan Dolanský a spoustu dalších.
Věděli jste, že?
- Vchod a východ z jeskyně se natáčel na Súľove, interiér představuje jeskyně Domica. Poslední záběry filmu se natáčely v jeskyni Driny, protože Domicu postihly rozsáhlé záplavy, které neumožnily v ní absolvovat potřebné natáčecí dny. Natáčení probíhalo i v proslulé Demänovské jeskyni.
- Natáčení pohádky bylo třikrát přerušené, jednou se štáb vracel ze slovenských Kysúc a dvakrát z hradu Pernštejn. Důvodem byl covid-19, který se u štábu objevil navzdory předcházejícímu testování všech členů štábu, herců i komparzistů
- Točilo se 39 dní. Natáčení probíhalo v těchto lokacích: na Slovensku (Jánošíkové diery u Terchové, v okolí Súľovských vrchů a v malebném skanzenu ve Vychylovcích nedaleko obce Nová Bystrica, ale také v Demänovské jeskyni); v Česku se natáčelo na známých hradech jako je Pernštejn nebo Křivoklát.
- Náročnými kousky, které museli především princové zvládnout, byly záběry historického šermu, cval na koních, pád do propasti a slaňování. V případě, kdy byl potřebný odborný dohled, byl připravený svou pomocnou rukou zkušený horský záchranář Pavol Jackovič z Popradu.
I když se film zařadil do průměru, tak na ČSFD byl ohodnocen 55 procenty. Což není nic moc. Každopádně jde o dobrodružnou pohádku, kterou určitě stojí zato si zhlédnout s dětmi.