Zemřel animátor Richard Williams (†86): Autor Růžového pantera podlehl rakovině
Ve věku 86 let zemřel legendární animátor Richard Williams. Trojnásobný držitel ceny Oscar podlehl rakovině, smutnou zprávu oznámila jeho rodina. Na tomto světě po sobě zanechal nesmazatelnou stopu v podobě hned několika oblíbených animovaných postav, jakými jsou například Růžový panter, králík Roger a Jessica Rabbit.
Animátor Richard Williams, který stojí za zrodem oblíbené postavy Růžového pantera, odešel do uměleckého nebe. Král svého oboru zemřel u sebe doma v Bristolu obklopen svou rodinou, v 86 letech podlehl rakovině.
V Americe se Williams proslavil především díky postavě králíka Rogera, v originálu Roger Rabbit. Díky snímku Falešná hra s králíkem Rogerem si vytvořil ve světě animace velké jméno. V našich končinách je populárnější postavička Růžový panter, který by bez Williamse neexistoval.
Richard Williams byl součástí takzvané zlaté éry animace. Propojoval totiž období klasické práce s obdobím, kde se v tomto odvětví začaly používat počítačové efekty.
Romana ze Survivoru zdrtila krutá zrada kamarádů. Prozradil, komu nemůže odpustit a jaké si nese následky
Související články

Král Karel III. náhle skončil v rukou lékařů: Léčba rakoviny si bere svou daň

Trenér slavných Tomáš Hradecký (†46) podlehl vzácné nemoci: Detaily posledního rozloučení

Zemřela známá tlumočnice Naďa Hynková: Ve 49 letech prohrála boj se zákeřnou nemocí

Marcel Nemec statečně čeká na smrt: Prozradil, co mu v nejtěžších chvílích pomáhá
