Zemřel Otakar Černý: Odešel legendární moderátor a šéf sportu, sporťáci pláčou
Otakar Černý, slavný a respektovaný novinář, rád posouval hranice a nic neměl za nemožné. „Pomohl objevit mnoho velkých věcí: nápaditý jazyk sportovní reportáže, krátké otázky, televizní debaty, sportovní kanál a Jardu Jágra,“ píše komentátor Robert Záruba na svých sociálních sítích.
Moderátor Otakar Černý, který pro českého diváka objevil například biatlon, se narodil roku 1943 a vystudoval učitelství pro obor matematika a fyzika, později se učitelství dvacet let věnoval. Koncem šedesátých let změnil povolání, přišel do redakce sportu Československé televize, kde působil s pauzami až do roku 1989. Po revoluci se přesunul do redakce zpravodajství, jíž i vedl.
Legendární hláška Otakara Černého
Černý měl široký záběr znalostí a patřil mezi průkopníky tuzemských politických debat. Mezi roky 1989 a 1997 moderoval první politické diskuze. Slavného televizáka si diváci mohou pamatovat díky jedinečnému moderátorskému stylu a kultovnímu dotazu: „A co na to občan?“
V roce 1995, kdy byl sesazen generální ředitel Ivo Mathé, Černý na čtyři roky z České televize odešel. Dva roky působil jako tiskový mluvčí tehdejšího ministra zdravotnictví Bohumila Fišera. Roku 2002 se pak do ČT vrátil a šel do redakce sportu, kde se podílel na vzniku ČT sport. Do důchodu odešel v roce 2013. „Proslul neotřelostí svých reportáží i schopností formulovat otázky hostům,“ uvádí ČT24 v rozsáhlém příspěvku na svém twitterovém účtu směrem k novinářské legendě.
Romana ze Survivoru zdrtila krutá zrada kamarádů. Prozradil, komu nemůže odpustit a jaké si nese následky
Související články

Poslední rozloučení s Otakarem Černým (†77): Říct své sbohem přišel i Jaromír Jágr

10 nejemotivnějších momentů z pohřbu Otakara Černého. Jágr stál opodál

Poslední rozloučení s legendárním Otou Černým: "Hlavu vzhůru, furt se de" a slova rodiny

Jan Smetana z Branky, body, vteřiny: "Čo bolo, to bolo" Ota Černý byl uragán a poděs
