Život Hany Hegerové obrazem: Tak šel čas s tajuplnou "Piaf z Prahy"
Obrovské uznání, i v cizině, získala Hana Hegerová především za schopnost dramaticky interpretovat text. „Piaf z Prahy“, jak ji nejen u nás lidé také označovali, má za sebou mnoho známých populárních hitů, které jsou nadčasové. Hegerová byla nejprve herečkou, jako zpěvačka se poprvé představila v bratislavské Tatra revue. Od roku 1961 vystupovala v pražském Rokoku a od roku 1962 do 1966 v divadle Semafor.
Dosáhla mezinárodního věhlasu, v roce 1967 vystoupila v pařížské Olympii a na Světové výstavě v Montrealu. Její desky vydávali ve velkém množství nejen na Slovensku, ale také významným podílem v Německu. Dne 12. srpna 2011 ohlásila nečekaně konec kariéry, ještě rok před tím vydala své poslední album Mlýnské kolo v srdci mém.
Hana Hegerová obdržela několik významných státních ocenění, jako byla medaile Za zásluhy od prezidenta Havla, čestné občanství Prahy 1, francouzský Řád za zásluhy, Řád Tomáše Garrigua Masaryka či řád Ľudovíta Štúra II. třídy od slovenského prezidenta Andreje Kisky.
Nezapomenutelné hity
Zpěvačka významně spolupracovala s dvojicí Hapka a Horáček, jejím dvorním textařem byl Pavel Kopta. Téměř čtvrt století koncertovala se skladatelem Petrem Maláskem, nazpívala několik slavných duetů např. s Waldemarem Matuškou, Karlem Gottem, Petrem Hapkou a dalšími.
Dáma s tajuplným úsměvem
Mezi její nezapomenutelné hity patří Čerešně, Potměšilý host, Co mi dáš, Vana plná fialek, Levandulová, Petr a Lucie, Rozvod, Maestro Tango, Berná mince, Lásko má, Gabriel, V opeře atd.
Hegerová ovlivnila mnoho generací, ve své době byla v jistém slova smyslu sexsymbolem, zejména pro její uhrančivý pohled a tajuplný úsměv. Exotické vzezření Hany Hegerové vzbuzovalo v mužích veliké napětí. Podívejte se, jak šel čas s Hanou Hegerovou.
" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">