Fanatická nacistka se rozhodla rodit děti s pohlaváry SS. Když to po letech přiznala manželovi, překvapilo ji, že nebyl nadšený
Nacistický program Lebensborn měl za cíl stvořit novou árijskou generaci. V jeho rámci vyniká příběh Hildegard Trutz, která se stala loajální stoupenkyní nacistického režimu od chvíle, kdy Hitler převzal moc. Kvůli podpoře nové čisté rasy hned otěhotněla s důstojníkem SS. Vše se podle webu historyofyesterday.com odehrálo na starém hradě v Bavorsku za jasně stanovených podmínek.
V roce 1936 byla pro svou „rasovou čistotu“ naverbována nacistická podporovatelka Hildegard Trutz, aby měla intimní vztah s důstojníkem jednotek Schutzstaffel (SS). Konečným cílem bylo počít árijské dítě. Hildegard Trutz byla podle webu historyofyesterday.com loajální stoupenkyní nacistického režimu od chvíle, kdy Adolf Hitler převzal moc. Byla aktivní členkou Svazu německých dívek BDM (Bund Deutscher Mädel), což byla dívčí odnož Hitlerjugend.
Byla příkladem dokonalé árijky
Trutz se rychle stala prominentní postavou v místní organizaci, především díky svým blond vlasům a modrým očím. „Často jsem byla prezentována jako příklad dokonalého árijce. Kromě mých nohou a mého prodlouženého trupu byla struktura mých boků perfektní pro početí dětí, “ cituje ji web.
Ve věku osmnácti let, po dokončení školy, jí jedna z vedoucích představitelek BDM navrhla, aby se stala nacistickou matkou. "Proč nedat Führerovi dítě? Německo nutně potřebuje potomky cenné rasy," měla jí říci. V rámci programu Lebensborn byly vybírány rasově čisté ženy, aby měly intimní vztahy s důstojníky SS a otěhotněly s nimi.Nacističtí eugenici podle webu Medium věřili, že ušlechtilé vlastnosti jako loajalita a statečnost lze zlepšit selektivním šlechtěním. SS plánovala použít tuto strategii ke zvýšení velikosti německé „rasově elitní“ populace, aby podpořila nacistické cíle v podobě invaze a okupace východní Evropy.
Spolu s houfem dalších dívek byla Hildegard převezena na hrad v Bavorsku, který byl vybaven pro program Lebensborn. Trutz podstoupila řadu lékařských testů a také vyšetřovali její minulost. Podstatné bylo, že neměla žádné stopy židovské krve. Poté, co byly výsledky pozitivní, si žena vybrala partnera z řad důstojníků SS.
Své partnery ženy neznaly
Hrad byl vrcholem luxusu. Byly v něm místnosti pro sport a hry, knihkupectví a dokonce i kino. Podle mladé ženy „jídlo patřilo k tomu nejlepšímu, co kdy ochutnala". Na místě bylo také mnoho služebnictva, které se o dívky staralo.
Mladé ženy rovněž musely podepsat dokument, kterým se vzdaly všech svých práv na děti, jež porodí. Po zasvěcení byly Trutz a ostatní dívky představeny důstojníkům SS. "Všichni byli vysocí a silní s modrýma očima a blond vlasy," vzpomínala. Než si ženy vybraly partnera, absolvovaly schůzku s muži. Společně sledovali filmy, hráli hry nebo se účastnili zámeckých akcí. "Měli jsme asi týden na rozhodnutí," řekla Trutz. Ženy však neznaly jména mužů, anonymita byla jedním z principů programu Lebensborn.
"Když jsme si vybírali partnera, museli jsme počkat do 10. dne od začátku poslední menstruace," uvedla Trutz další podrobnosti. Každá mladá žena podstoupila další lékařskou prohlídku, po které byl vybraný důstojník SS poslán do dívčina pokoje. V prvním týdnu Trutz navštívil důstojník po tři večery. Okamžitě otěhotněla a byla přemístěna do pečovatelského domu. Po narození své dítě dva týdny kojila, pak byla od něj oddělena a přemístěna do zvláštního domova. Své dítě ani otce už pak nikdy neviděla.
V následujících letech už se do programu nezapojila, přestože chtěla pro režim počít další děti. Zamilovala se totiž do mladého důstojníka, kterého si vzala. Když řekla manželovi o svém zapojení do programu Lebensborn, byla prý „překvapena, že nebyl tak nadšený“.
Trutz se nikdy nedozvěděla, co se stalo jejímu dítěti. Odhaduje se, že během dvanácti let Třetí říše se takto narodilo asi 20 000 dětí, především v Německu a Norsku.