Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 16 fotografií
tenis

Barbora Krejčíková je šampionkou! Česká tenistka ovládla finále Wimbledonu a v nervy drásajícím zápase dokázala porazit svou italskou soupeřku Jasmine Paolini. Ačkoli první set zcela ovládla, ve druhém to pro ni nevypadalo vůbec dobře. Rozhodoval až dramatický třetí set, který nakonec dokázala obrátit ve svůj prospěch.

Barbora Krejčíková to dokázala a stala se vítězkou Wimbledonu. Skvělá česká tenistka začala nejlépe, jak mohla a první set urvala na svou stranu. Italka neměla proti rodačce z Ivančic téměř žádnou šanci. O to větším překvapením byl druhý set, kdy se Krejčíkové příliš nedařilo a Paolini získala set pro sebe. Rozhodoval třetí set.

Napětí by se dalo krájet a vyrovnanější už to být snad ani nemohlo. Třetí set se nakonec stal vítězným pro naši Barboru Krejčíkovou. Bezprostředně po vítězství obrátila tenistka svůj zrak k nebi, zřejmě vzhlížela k tenisové legendě Janě Novotné, která by na ni byla nesmírně pyšná. Nechyběly ani slzy radosti a Krejčíková se hned běžela obejmout se svým týmem. Oficiálně se tak stala dvojnásobnou grandslamovou vítězkou.

Krejčíkové fandil nejen celý národ, ale i její nejbližší. Ve VIP lóže nechyběla ani herečka Jana Paulová, kterou s nadějnou sportovkyní pojí silné přátelství. Bylo vidět, že herečka prožívala každou minutu s Barborou. Když se nedařilo, herečce se tajil dech, Při každém úspěchu Paulová tleskala a smála se od ucha k uchu.

Fenomenální výkon předvedla i proti Rybakinové

Barbora předvedla skvělý výkon i v semifinále, kdy se jí podařilo porazit favorizovanou Jelenu Rybakinovou z Kazachstánu. Rodačka z Ivančič po nevydařeném začátku otočila zápas na svou stranu a tenistku z Kazachstánu porazila 2:1 na sety. Díky jejímu výkonu si tak Česko zahrálo ve finále Wimbledonu podruhé za sebou.

V loňském roce se podařilo Wimbledon vyhrát Markétě Vondroušové. Letos se však velké favoritce nedařilo a vypadla hned v 1. kole se Španělkou Jessicou Bouzasovou. V obou setech udělala dvojchybu a prohrála servis. Poté už se jí zápas nepodařilo obrátit na svou stranu, jak jsme již psali.

Doposud největším úspěchem ve dvojhře byl pro Krejčíkovou grandslamový titul, který se jí podařilo získat před třemi lety na Roland Garros. Nevídané úspěchy zažívala především ve čtyřhře s Kateřinou Siniakovou. Společně byly považovány za královny tenisových kurtů. Jejich spolupráce vynesla sedm grandslamových titulů, což dvojici řadí mezi pět nejúspěšnějších párů v novodobé éře.