Lidé se s novými brýlemi od Applu chovají jako blázni. Na internetu se šíří jejich šílená videa
Apple Vision je slovo, které posledních pár dní skloňuje celý svět. Brýle pro rozšířenou realitu, skrz které mohou uživatelé používat aplikace, které se jim doslova zjeví před očima, však přinášejí i svoje nevýhody. Po takzvaných smartphone zombies, tedy lidech, kteří se kvůli telefonu nechali třeba přejet autem, se objevil úplně nový fenomén – nepřítomní lidé s obřími brýlemi, kteří ve vzduchu dělají nesmyslné věci.
Apple Vision Pro jsou brýle pro rozšířenou realitu. Aplikace pro práci či zábavu se lidem promítají do přirozeného prostředí, ve kterém se zrovna pohybují, přičemž svoje okolí stále vidí. Nejnovější výrobek známé americké firmy není vůbec nic levného – v USA, kde se začaly brýle prodávat jako první, vyjdou na 3 499 dolarů, tedy lehce přes osmdesát tisíc korun. Jak vypadá práce v prostředí brýlí se můžete podívat třeba na videu u známého propagátora výrobků Apple Petra Máry.
Lidé píší ve vzduchu
A nebyli by to Američané, kdyby nezačali zařízení, které vypadá jako přerostlé lyžařské brýle s připojeným kabelem, používat těmi nejméně vhodnými způsoby. Že člověk, který sedí v metru a vyťukává text na virtuální klávesnici, vypadá poněkud podivně, je prostě fakt, nicméně takoví lidé neohrožují své okolí. To se ovšem nedá říci o všech.
Nigga got busted by the cops for using Apple's Vision Pro virtual reality headset in public after recently being launched pic.twitter.com/Rxq9Y0eHeI
— Danii2kl 👑 (@Danii2kl_) February 6, 2024
Na sociálních sítích se objevila videa lidí, kteří s technologickou novinkou na hlavě provádějí činnosti, které by běžného uživatele vůbec nenapadly. Řídit automobil a přitom se dívat na film? Pro některé uživatele to zřejmě není problém. Jaký vliv to má zvláště v USA na bezpečnost provozu, je zřejmě jasné. Jeden z vtípků, který o výrobku koluje na sociálních sítích, je známá scéna ze seriálu Simpsonovi, který podobnou situaci v podstatě předpověděl.
Budou třeba nová pravidla
Pomalu se tak začíná uvažovat o sadě pravidel, která by upravovala právě používání brýlí pro virtuální realitu třeba při řízení, podobně jako je to s mobilními telefony. S tím, že se zařízení začne prodávat ve zbytku světa, to bude zřejmě hodně potřeba.