Nebezpečně posedlý doktor z koncentráku Dachau: Shilling prováděl v táboře nelidské experimenty
Ledové koupele i aplikaci drog. Přesně to museli snášet vězni koncentračního tábora Dachau. Zemřely tu statisíce lidí, které se ke konci války dočkali spravedlnosti v podobě odsouzení sadistického doktora Shillinga. Německý lékař na nich podle informací webu History prováděl hrůzné pokusy.
Je to již 90 let, kdy se otevřely brány prvního nacistického koncentračního tábora v Dachau. Tábor byl původně pro politické vězně, ale nakonec se z něj stal tábor smrti. Kromě Židů byli vězni v táboře umělci, intelektuálové, tělesně a mentálně postižení, Romové a homosexuálové. Někteří vězni byli využíváni k fyzické práci v táboře, např. výrobě zbraní. Ti druzí takové štěstí neměli, nacisti je využívali ve vědeckých výzkumech, uvádí portál History.
Experimenty doktora Shillinga
Nejznámější osobou z tábora je bezpochyby doktor Klaus Schilling, který využíval vězně jako pokusné králíky. Na vězních testoval, zda je možné člověka oživit ponořením do mrazivé vody. Celé hodiny tak stáli v nádržích naplněných ledovou vodou. Není překvapením, že pokusní vězni umírali už v průběhu procesu.
Začátkem roku 1942 Heinrich Himmler poskytl Shillingovi speciální stanici pro výzkum malárie. Ačkoli Shilling ve 30. letech zdůrazňoval, že lze výzkum malárie provádět zcela neškodným způsobem, tak ve skutečnosti to bylo jinak. Vězňům byly injekčně podávány syntetické drogy a to ve vysokých až smrtelných dávkách Z více než 1000 vězňů použitých při experimentech jich během války zemřelo 300 až 400. Ti, kteří přežili, však měli doživotní následky, uvádí web Military History.
V průběhu Dachauských procesů na konci války byl Schilling souzen americkým tribunálem. Ten doktora odsoudil k trestu smrti oběšením 13. prosince 1945. Poprava se konala ve věznici Landsberg 28. května 1946.