Trendy
válka na Ukrajině StarDance 2024 Zrádci (reality hra) Bachelor Česko 2024

Nová senátorka Daniela Kovářová a její kontroverzní výroky: Obtěžování je podle ní přirozené

Právnička je známá kontroverzními výroky.
Zdroj: Wikimedia Commons
Předchozí Další
+ Další fotografie
politička

Novou senátorkou za obvod Plzeň-město je Daniela Kovářová. Ta je známá množstvím kontroverzních výroků. Sexuální obtěžování je podle ní přirozená věc a kriminalizace by se podle vystudované právničky měla týkat jen hrubých násilníků. Sama se popisuje jako "bojovnice za normální svět".

Daniela Kovářová získala ve druhém kole senátních voleb 54,06 procenta hlasů a celkem překvapivě tak vyhrála senátní souboj s Karlem Naxerou za TOP 09. V 1. kole získala Kovářová 21,96 procenta hlasů, Naxera 22,93 procenta hlasů.

Kovářová, která je vystudovanou právničkou a v minulosti působila mimo jiné jako ministryně spravedlnosti v úřednické vládě Jana Fischera, na sebe upoutala pozornost mnoha kontroverzními výroky. Sama se popisuje jako "bojovnice za normální svět" a dlouhodobě se negativně vyjadřuje například vůči snaze o větší potírání sexuálního obtěžování.

Chci říkat, že je někdo cikán

„Chci říkat pravdu. Chci říkat, že někdo je cikán nebo černý, chci rodinu, kterou tvoří muž a žena,“ uvedla například v debatě na TV Nova. „Chci chodit do hospody, chci si dávat tlačenku a zapíjet ji pivem. Chci si říkat svůj názor, jaký mám. Nechci, aby se vypínaly weby, nechci, aby mi mazali statusy na Facebooku,“ dodala.

Sexuální obtěžování je pak podle Kovářové "přirozené chování všech samců a samiček. Bez něj bychom nebyli na světě“, jak napsala na svém Twitteru. Kminalizace se má dle ní týkat jen hrubých násilníků, ale pokud někdo považuje plácnutí po zadku za nevhodné, „musí si s tím poradit sám“.

"Za obtěžování si ženy mohou samy"

Podle Kovářové je rovněž hnutí MeToo v České republice jen nafouknutá bublina a „dívky se dnes berou příliš vážně a pak se jich všechno dotkne”. Magazínu Reflex sdělila, že za sexuální obtěžování si ženy často mohou samy a kampaň MeToo je podle ní symbol toho, že se máme až moc dobře, a lituje mladé muže.

Pozdvižení vyvolala Kovářová také v prosinci minulého roku svými výroky na půdě Právnické fakulty UK. Ve své přednášce na téma Klady a zápory ženské emancipace tehdy zmínila jak pozitivní stránku, tak i negativa a problémy, kterým musí ženy v souvislosti s emancipací čelit. Několik studentů však podle serveru Echo24 pobouřila přednáška natolik, že se rozhodli zaslat vedení katedry otevřený dopis, ve kterém žádali nápravu škod, které podle nich bývalá ministryně svými slovy způsobila.

Přednáška Kovářové se podle kritiků opírala „pouze o nepodložené domněnky, postrádala akademickou úroveň a strukturu“ a obsahovala „nemálo genderových stereotypů“. Mělo tím podle nich dokonce dojít k poškození dobrého jména fakulty.

Kovářová také napsala několik knih o vztazích, například "Vztahy aneb 7+1 osudových omylů" nebo "Jak přežít krizi v rodině".

Související články

Další články

Nejnovější kauzy