Opičí neštovice děsí Evropu: Jejich výskyt potvrzují další země!

Po zjištění výskytu opičích neštovic v několika evropských zemích z tohoto týdne potvrdila první případy této vzácné nemoci také Kanada. Austrálie má podezření na nákazu u muže, který se vrátil z cesty do Evropy. Informovala o tom agentura Reuters.
Kanadská agentura pro veřejné zdraví ve čtvrtek uvedla, že potvrdila první dva případy tohoto onemocnění, které bylo dosud známé především z Afriky. Úřady v provincii Québec vyšetřují celkem 17 podezřelých případů.
Výskyt choroby tento týden potvrdily mimo jiné Británie, Španělsko, Itálie a Švédsko. Spojené státy ve středu prokázaly případ opičích neštovic u muže ze státu Massachusetts, který byl předtím na návštěvě v Québeku.
Další případ v Austrálii
Australské úřady dnes oznámily, že identifikovaly pravděpodobný případ opičích neštovic u 40letého muže, který se nedávno vrátil do Sydney z Evropy. Jeho dosud lehké příznaky odpovídají opičím neštovicím, uvedlo ministerstvo zdravotnictví státu Nový Jižní Wales.
Opičí neštovice jsou vzácnou virovou infekcí podobnou lidským neštovicím, avšak obvykle s mírnějšími projevy. Poprvé byly zaznamenány v Demokratické republice Kongo v 70. letech 20. století. Počet případů v západní Africe se v posledním desetiletí zvyšoval. Mezi symptomy onemocnění patří horečka, bolesti hlavy a kožní vyrážka, která se obvykle objeví nejprve na obličeji a poté se šíří po zbytku těla.
Související články

Opičí neštovice se rapidně šíří světem, dorazily i do Evropy. Ve Švédsku zjistili nebezpečnou variantu

Epidemiologové bijí na poplach. Nebezpečné opičí neštovice se šíří raketovou rychlostí, WHO vyhlásila nejvyšší stupeň varování

Zákeřná nemoc v dovolenkovém ráji Čechů: Do Chorvatska dorazily opičí neštovice

Opičí neštovice a domácí mazlíčci: Nakažení by se od nich měli držet co nejdál!

Česko má dalšího nakaženého opičími neštovicemi. Jde o pátý případ ve dvou dnech

Opičí neštovice se dále šíří: Objevily se v oblíbené dovolenkové destinaci Čechů!
