Putin se držel pultíku jako klíště: Podlomené zdraví už neskryje, má trpět i schizofrenií
V poslední době se čím dál tím víc píše o podlomeném zdraví Vladimira Putina. Zahraniční média si všímají jeho třesů, odulého obličeje a podivných skvrn. Dobře si ruský prezident nevedl ani během svého projevu k parlamentu v Moskvě, který přenášela agentura Reuters. Putin sotva udržel rovnováhu a musel si vypomáhat řečnickým pultíkem, kterého se křečovitě držel.
Vladimir Putin má čím dál tím větší problém s maskováním svého podlomeného zdraví. Během úterního více než hodinového projevu k ruskému parlamentu měl potíže s udržením rovnováhy. Velmi často se přidržoval řečnického pultíku a převažoval se na levou stranu, jak je vidět na záběrech z vysílání agentury Reuters. Bylo na něm vidět, že vynakládá dost energie na to, aby nespadl. To by totiž jeho image "nezničitelného muže" naprosto zničilo.
Rakovina a parkinson
Hojně se v médiích mluví o rakovině, kterou má Putin trpět přinejmenším rok. Dále se řeší Parkinsonova choroba a taktéž schizofrenie, na kterou mimo jiné upozorňuje web Hindustan Times. Všechny zmíněné nemoci byly na Putinovi v úterý patrné. Nejen odulá tvář a rostoucí břicho, ale i třes, záchvaty kašle a problémy s mluvou. Šéf Kremlu se několikrát zadrhl nebo se i chvilkami zdálo, že hledá slova.
Zdroj, který tvrdí, že má kontakty v Kremlu, prozradil, že je na tom prezident špatně a musel před projevem absolvovat další lékařskou prohlídku, jak píše web Express. Dále uvedl, že Putina čeká na začátku března další léčba.
Putin hodil vinu na Západ
Putin svůj projev v Moskvě naplánoval tři dny před ročním výročím od vypuknutí války na Ukrajině. Kromě historického exkurzu opět zopakoval, že za válku může Západ a on se jen snaží zajistit konec rozbrojů. Tato slova už byla z jeho úst několikrát řečena.
Na závěr uvedl, že Rusko pozastavuje svoji účast na smlouvě New START se Spojenými státy. Smlouva pojednává o jaderných zbraních a jejich omezení a moderaci. Putin prohlásil, že ruská společnost pro jadernou energii Rosatom musí také zajistit připravenost země k případnému testování jaderné zbraně. "Samozřejmě nebudeme první, kdo to udělá. Ale pokud budou Spojené státy testovat, pak to uděláme my," dodal.