Sadistická dozorkyně v Osvětimi: Krásná bestie mlátila vězně do bezvědomí, vzrušovalo ji to
„Blonďatý anděl“, takovou přezdívku měla mezi vězenkyněmi v koncentračním táboře dozorkyně Irma Grese. Psychopatka, jež si libovala v týrání žen a sadismu, byla na konci války odsouzena k trestu smrti oběšením, uvedl portál HistoryToday. Od prvního transportu do tábora uběhlo 81 let.
Irma byla typickým příkladem toho, jak by měla vypadat pravá Árijka. Měla blonďaté vlasy a modré oči, na první pohled typický anděl. Ale opravdu jen na pohled, v srdci to byla sadistická dozorkyně, která se neštítila ničeho. Irma byla postrachem především pro ženy v táboře, uvádí portál HistoryToday.
Sadistické choutky dozorkyně
Jako velká obdivovatelka nacistického režimu se v mladém věku stala dozorkyní v největším táboře smrti. V Osvětimi se její krutá povaha mohla nekontrolovatelně rozvíjet. Cílem jejích sadistických choutek byly převážně ženy, které mučila, a když byly těhotné, donutila je k potratu. Často u sebe nosila hůl, kterou neváhala použít při sebemenším odporu. Stávalo se, že když měla svou obvyklou sadistickou náladu, dokázala vězněné ubít k smrti.
Psy nechávala schválně vyhladovět a neposlušné osoby jimi nechala roztrhat. Během těchto situací na ní bylo patrné sexuální vzrušení a uspokojení. „Krásná bestie“ (další přezdívka Irmy) vyhledávala společnost svých kolegů velitelů, mezi nimiž měla několik milenců. Jejímu hledáčku neunikl ani „anděl smrti“, doktor Mengele, uvedl web Dotyk.cz.
Trest pro Irmu Grese
Narozdíl od Mengeleho, Irma trestu neunikla. Na konci války byla vyhledána britskou armádou a zatčena pro zločiny proti lidskosti. Na základě všech důkazů ji soud odsoudil k trestu smrti oběšením. Grese nikdy ničeho nelitovala, alespoň navenek určitě ne. V cele smrti si zvesela zpívala nacistické písně.
První transport do Osvětimi
První oficiální transport Židů se do koncentračního tábora Osvětim vydal na cestu 25. března 1942. Místo bylo největším vyhlazovacím táborem za druhé světové války. V prvních transportech zde byli zavlečeni Židé ze Slovenska a z Francie, později z Nizozemí a Belgie. Lidé, kteří se nevešli do sousedního tábora Terezín, byli přemístěni do Osvětimi.