Trendy
válka na Ukrajině Bachelor Česko 2024 Survivor 2025 výbuch v Mostě

Šok pro fotbalové fanoušky: Mistrovství světa bude bez piva, zakázali jeho prodej

MS ve fotbale 2022 se koná v Kataru.
Zdroj: Profimedia / Profimedia (koláž eXtra.cz)
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
absurdní pravidla

Světová fotbalová federace FIFA zakázala prodej alkoholu na stadionech mistrovství světa v Kataru pouhých 48 hodin před začátkem turnaje. Jak upozorňuje list Daily Mail, jedním ze sponzorů turnaje je přitom americký pivovar Budweiser.

Prodej alkoholu na nadcházejícím mistrovství světa ve fotbale, které se odehraje v Kataru, bude omezen na speciální „fanouškovské zóny.“ Půllitry tam podle listu Daily Mail budou stát na naše poměry vysokou částku 336 korun a budou navíc k dispozici pouze v určitou dobu a omezeny na čtyři na osobu.

"Po debatě s představiteli pořádající země došlo k rozhodnutí přesunout prodej alkoholických nápojů ze stadionů a jejich okolí do fanouškovských zón a dalších míst s potřebnou licencí," uvedla FIFA.

Za zákaz může královská rodina

Plány přitom původně počítaly s prodejem alkoholu na stadionech. To se však nestane - údajně po tlaku všemocné katarské královské rodiny. Alkohol bude běžně dostupný v licencovaných hotelech a restauracích.

Tento krok staví fotbalovou federaci FIFA do kolize s americkým pivovarem Budweiser, který má s organizátorem sponzorskou smlouvu v hodnotě 75 milionů dolarů. Celá věc možná nakonec skončí v právních bitvách, protože Katařané souhlasili, že budou respektovat obchodní partnery FIFA při podepisování smluv po vítězství v hlasování v roce 2010.

Fanoušci reagovali na zákaz směsicí hněvu a rezignace, například 25letý anglický fanoušek Alex Todd to podle Daily Mailu popsal jako „šílenství“. "Proč je tady mistrovství světa, když ti berou základní potěšení," zeptal se.

Je to další v řadě kontroverzí, které turnaj v Kataru doprovázejí. Podle zjištění The Guardian z minulého roku si práce na stavbách souvisejících se šampionátem vyžádaly 6500 obětí. Mělo se jednat zejména o migrující pracovníky. Na těžké práce byla najímána především levná pracovní síla z Indie, Pákistánu, Nepálu, Bangladéše a Srí Lanky.

Kritikům vadí také extrémní horko, kvůli kterému musel být turnaj přesunut na listopad a prosinec namísto obvyklého června a července. Zatímco v červnu se průměrné teploty v této arabské zemi pohybují kolem 42 °C, v současné době je to kolem 30 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy