Továrna na děti je realitou: Mluví se až o 30 tisících miminek ročně pro bezdětné páry
Zařízení EctoLife Artificial Womb Facility by mělo v budoucnu tvořit "umělé děti". Vyřešilo by tak problém neplodných párů a ženy by ušetřilo porodních bolestí. Jedna budova by podle serveru Metro mohla inkubovat až 30 000 laboratorně vypěstovaných miminek ročně.
Nový projekt EctoLife možná bude znamenat revoluci v plození dětí. Zařízení, které je údajně schopno "vypěstovat" 30 000 dětí ročně, je podle webu Metro založeno na více než padesáti letech převratného vědeckého výzkumu.
Se samotným konceptem přišel Hashem Al-Ghaili, biotechnolog a vědecký komunikátor z Berlína. Zařízení by mělo umožnit neplodným párům počít dítě a stát se skutečnými biologickými rodiči svých vlastních potomků. Takzvaný "Elitní balíček" by jim měl umožnit geneticky upravit embryo před jeho implantací do umělé dělohy.
Lze si vybrat, jak bude dítě vypadat
Lze si vybrat vše, od barvy očí a vlasů až po sílu, výšku a inteligenci, a lze se rovněž vyhnout dědičným genetickým chorobám. „Představujeme EctoLife, první zařízení pro umělou dělohu na světě, které je poháněno výhradně obnovitelnými zdroji energie," uvedl podle Metra Al-Ghaili.
Podle Světové zdravotnické organizace umírá na komplikace v těhotenství asi 300 000 žen. Umělá děloha EctoLife je podle něj navržena tak, aby zmírnila lidské utrpení a snížila pravděpodobnost císařského řezu. Hashem prý také nabízí řešení pro ženy, kterým byla chirurgicky odstraněna děloha kvůli rakovině nebo jiným komplikacím.
Řešení by rovněž mohlo pomoci zemím, které trpí vážným poklesem populace, včetně Japonska, Bulharska, Jižní Koreje a mnoha dalších. Pokud vám to všechno zní trochu neosobně, Al-Ghaili nabízí další technologii, která uklidní vaši mysl. Speciální oblek může imitovat pocity kopání dítěte, a to navíc pouze tehdy, když to matka chce. K dispozici by podle webu New Atlas měla být rovněž náhlavní souprava virtuální reality, která zprostředkuje začátek života z pohledu dítěte.