Zemřel hokejista Tomáš Klouček: Zabil se na Medvědíně, zdrcená slova vdovy
Tragicky zahynul bývalý hokejista Tomáš Klouček (†45). Své poslední dny trávil na svahu na Medvědíně, který se mu stal osudným. Podle Blesku narazil do sloupku rozvodu elektřiny. Navzdory tomu, že měl helmu, na místě podlehl zraněním.
Česko zasáhla smutná zpráva. Podle deníku Blesk byl mužem, který zahynul při lyžování na Medvědíně, hokejista Tomáš Klouček. Bylo mu pouhých 45 let. Zanechal po sobě syna Honzíka (9), dceru Karolínku (7) a zdrcenou manželku Báru (36).
„Nedokážu ani slovy popsat tu neuvěřitelnou bolest, kterou v sobě teď mám. Včera nás po tragické nehodě navždy opustil můj muž, můj vesmír, moje láska, táta našich dětí, ale i váš kamarád Tomáš Klouček,“ napsala na Instagram v slzách vdova. „Měl vás kolem sebe spousty a zasloužíte si to vědět.“
Tomáš klouček zahynul na Medvědíně
Úmrtí pětačtyřicetiletého lyžaře, který zahynul v neděli v Krkonoších v areálu Medvědín ve Špindlerově Mlýně, bylo podle policie zřejmě bez cizího zavinění. Klouček po poledni nešťastně narazil do sloupku rozvodu elektřiny na okraji sjezdovky. Zraněním na místě podlehl. Policie nařídila zdravotní pitvu zemřelého.
„Nebyla zjištěna účast druhé osoby, nic nenasvědčuje cizímu zavinění. Okolnosti případu dál vyšetřujeme,“ uvedla mluvčí policie Šárka Pižlová. Tomáš Klouček podle ní měl helmu, sloupek, do kterého narazil, byl označený a chráněný měkkým materiálem, přesto to nestačilo.
Na místě podle Jana Krále z Horské služby Krkonoše zasahovali vedle horské služby i vrtulník leteckých záchranářů z Liberce a záchranáři z Vrchlabí. „Mužova zranění ale byla vážná,“ řekl Král v neděli ČTK.
🕯️ Zasáhla nás smutná zpráva, po tragické nehodě zemřel Tomáš Klouček. Za Oceláře odehrál řízný obránce celkem 90 zápasů. Rodině a nejbližším přejeme hodně sil. Upřímnou soustrast 🖤 pic.twitter.com/S2rt7QS22I
— HC Oceláři Třinec (@hcocelaricz) March 17, 2025
Pětačtyřicetiletý bývalý hokejista začínal ve Slavii. Byl také draftován do NHL, v roce 1998 si ho vybrali New York Rangers. Klouček pak ve slavné zámořské soutěži odehrál 141 utkání. Kariéru ukončil v roce 2017.
„Zasáhla nás smutná zpráva, po tragické nehodě zemřel Tomáš Klouček. Za Oceláře odehrál řízný obránce celkem 90 zápasů. Rodině a nejbližším přejeme hodně sil. Upřímnou soustrast,“ kondoloval na sociální síti X také třinecký klub.
Související články

Sportovní svět v slzách. V pouhých třiceti letech zemřela slovenská reprezentantka, hráčka vodního póla

Zemřel Jágrův spoluhráč: Útočníka Chaceje (†46) zradilo srdce, sportem žil do poslední minuty

Vánoční tragédie: Teprve osmnáctiletý hokejista nepřežil náraz na mantinel

Nehoda opředená tajemstvím: Poslední rozloučení s hokejistou Šafaříkem proběhne v rodinném kruhu
