válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Karolína Plíšková finále projela: Útěchou jí je odměna 27 milionů korun

Královnou Wimbledonu je Bartyová: Karolína Plíšková vysněný titul nezískala
Zdroj: Profimedia
Wimbledon

Karolína Plíšková (29) ve svém prvním wimbledonském klání na titul nedosáhla. V dramatické třísetové bitvě podlehla Australance Ashleigh Bartyové (25)po setech 3:6, 7:6 a 3:6. Plíšková tak nadále čeká na vysněný grandslamový titul. Útěchou jí je ale tučná odměna za účast ve finále.

Karolína Plíšková nevkročila do utkání o titul vůbec dobře. Světová jednička Ashleigh Bartyová prolomila Češce podání hned na začátku prvního setu a od té doby jednoznačně dominovala. Plíškové dlouho nepovolila jediný fiftýn.

Ve vzduchu byl cítit debakl, Plíšková vůbec nepřipomínala hráčku, která se dokázala dostat až do finále Wimbledonu. Až za stavu 4:0 pro Bartyovou se podařilo české tenistce nadechnout a zlepšila svou hru. Nic platné už jí to nebylo, Bartyová si závěr první sady i přes tlak soupeřky pohlídala a získala první set v poměru 6:3.

Plíšková se zlepšila

Do druhého setu vstoupila Plíšková lépe. Bartyová i přesto prolomila své soupeřce podání, respektive Češka ho víceméně sama ztratila, když za stavu 1:1 vyrobila hned dvě dvojchyby. Netrvalo ale dlouho a Plíšková si vzala ztracený servis zase zpět.

Celkově se ve druhém setu hrály krátké výměny a předvedená hra nebyla tolik divácky atraktivní. To se ale za stavu 5:5 změnilo. Bartyové se podařilo breaknout Plíškové podání, jenže české hráčce se vzápětí podařil rebreak. Sada tak dospěla do zkrácené hry. V ní následovala řada povedených výměn, v nichž měla Plíšková lehce navrch a zvládla zápas zdramatizovat ziskem druhého setu.

Bartyová zachovala klid

Bartyovou ztráta setu mírně rozhodila, proto na úvod třetí sady málem přišla o podání. Po dlouhé přestřelce si ho ale uhlídala a vzápětí ho sebrala Plíškové. Australanka tak byla znovu na koni. Přestože se Plíšková snažila vzepřít, Bartyová v klíčových momentech zachovala chladnou hlavu a zvládla dotáhnout utkání do vítězného konce.

Plíšková se tak ani napodruhé nedočkala vytouženého titulu z grand slamu. I tak ale může být na své výkony na Wimbledonu hrdá, navíc jí může hřát tučná odměna v podobě 27 milionů korun za účast ve finále.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání