válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

TOP 7 českých sportovních okamžiků roku: Zlatá Sáblíková i nejlepší střelec NHL Pastrňák

Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
Sport
Sport v roce 2020 utrpěl pořádné rány. Kvůli koronaviru se zrušila nebo přerušila většina soutěží a turnajů, vrchol sezony v podobě olympijských her pak byl o rok přesunut. Sportovních úspěchů tak letos bylo poskrovnu. Nějaké se ale přeci jen najdou.

Martina Sáblíková

Těžko budete v Česku hledat větší magnet na medaile, než je Martina Sáblíková (33). Veleúspěšná rychlobruslařka nezklamala ani letos, kdy na únorovém mistrovství světa v Salt Lake City vybojovala zlato na trati 3000 metrů. Aby toho nebylo málo, přidala i stříbro z její královské disciplíny na 5000 metrů. České ledové královně přitom řada lidí nevěřila, Sáblíková ale svými výkony všem opět vytřela zrak a získala svou 21. zlatou medaili z mistrovství světa.

Ondřej Palát

Češi letos na ledě zářili a výjimkou není ani Ondřej Palát Tomu se sice v NHL přerušila soutěž, nakonec se ale stihla dohrát v bublině, ve které byli hráči izolováni. A že se v ní Palát potkal s pořádnou fazónou. V boji o Stanley Cup pomohl svému týmu 18 body ve 25 zápasech a i díky tomu Palátův klub Tampa Bay Lightning mohl slavit titul mistra NHL. Slavnou trofej si tak potěžkal další Čech.

David Pastrňák

Radost hokejovým fanouškům rozdával i David Pastrňák. Ten se v uplynulé zkrácené sezoně NHL potkal s formou jako hrom a soupeřům nasázel neuvěřitelných 48 gólů. Stal se tak spolu s Alexandrem Ovečkinem nejlepším střelcem základní části NHL. I proto letos Pastrňák vyhrál anketu o sportovce roku. Věčná škoda, že se sezona přerušila.

Ester Ledecká

Zimní sporty Čechům, zdá se, svědčí. Příkladem toho je i neustále překvapující Ester Ledecká (25). Famózní snowboardistka se neustále zlepšuje i na lyžích, což dokázala v posledním závodě Světového poháru ve francouzském Val-d'Isère. Ledecká porazila všechny soupeřky v super-G a získala první zlatou medaili v této disciplíně. Něco nám říká, že zimní olympiáda v roce 2022 bude pro Čechy hodně zajímavá.

Jiří Procházka

Česko si po delší době připsalo i jeden výrazný úspěch v bojovém sportu. MMA zápasník Jiří 'Denisa' Procházka naprosto šokoval ve svém debutu v soutěži UFC, která je označována jako nejlepší na světě. Český bojovník dokázal parádním způsobem porazit Volkana Oezdemira a získal i ocenění za nejlepší výkon večera. Dvojnásobný šampion japonského Rizinu tak má nakročeno k velké kariéře. Jen tak dál.

Jiří Prskavec a Gabriela Satková

Kajakář Jiří Prskavec potěšil české fanoušky dalším skvělým výkonem, když na domácím mistrovství Evropy vybojoval zlato. Dvojnásobný mistr světa tak navázal na parádní výkony z minulých let, kdy v Troji dokázal vyhrát hned čtyřikrát. V Praze také triumfovala teprve osmnáctiletá kanoistka Gabriela Satková, která se stala seniorskou mistryní Evropy rok poté, co získala stejný titul, akorát v juniorské kategorii.

Tomáš Bábek

Pozoruhodný výkon předvedl také dráhový cyklista Tomáš Bábek, který se v bulharském Plovdivu stal mistrem Evropy v závodě na kilometr s pevným startem. Jak sám říká, vítězství pro něj bylo překvapivé, ale to mu rozhodně nezkazilo radost. Teď jsou cílem olympijské hry, které budou pro třiatřicetiletého Bábka nejspíš poslední.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit