Krejčíř si odsedí 35 let za mřížemi! Verdikt si vyslechl v poutech
Soudce Colin Lamont uznal Krejčíře loni v létě vinným z únosu a mučení Bhekiho Lukheleho, bratra drogového dealera, který zmizel i s 25 kilogramy pervitinu. Ten měl podle všeho patřit Krejčířovi. Ten ale účast na těchto zločinech odmítá a na místě se odvolal.
Lamont označil Krejčíře za hlavní postavu mezi odsouzenými. Výši trestu zdůvodnil mírou závažnosti a společenské nebezpečnosti zločinů, ze kterých byli muži loni usvědčeni. V závěrečné krátké řeči Krejčíř, který stanul před soudem v poutech, v angličtině řekl, že jeho odsouzení je šokující a že pro něj neexistují žádné objektivní důkazy.
V pondělí při zahájení jednání o stanovení trestu Krejčíř obvinil soudce Lamonta ze zaujatosti a trval na tom, že chce jiného soudce a odložit rozsudek. Prosadit se mu to ale nepodařilo.
Navíc také Krejčíř prohlásil, že žádá, aby před soud byli předvoláni jeho lékařka, psycholog a psychiatr, kteří by vypovídali o jeho zdravotním stavu, a také ředitelé obou věznic, ve kterých dosud pobýval. Soudce ale jeho požadavkům nevyhověl. Krejčíř přišel před soud v černém tričku a jako jediný ze šesti obžalovaných v poutech. Celý proces provázela přísná bezpečnostní opatření.
Krejčíř žije v JAR od roku 2007. Přesídlil tam ze Seychel, kam utekl o dva roky dříve před policejním vyšetřováním v Česku. V JAR požádal o azyl, to ale komplikuje českou žádost o jeho vydání. Až do vyřešení azylového řízení totiž nemůže být kvůli uprchlickému statusu deportován. V Česku byl mezitím odsouzen k 10,5 roku vězení za více než půlmiliardový daňový únik.