Strach o Janu Synkovou: Kvůli vážné nemoci nepřišla na pohřeb manželovi Janu Schmidovi
Pohřeb zakladatele Ypsilonky Jana Schmida (†87) si v pražských Strašnicích nenechala ujít spousta lidí. Jedno jméno ale chybělo. A to manželky Jany Synkové (80), která je podle informací webu Aha! vážně nemocná.
Herec a zakladatel Studia Ypsilon Jan Schmid zemřel v úctyhodných sedmaosmdesáti letech. Dlouhé roky trpěl zdravotními problémy. Poslední rozloučení se konalo ve čtvrtek 13. června v pražských Strašnicích, kde nechyběla ani redakce eXtra.cz.
Na místo dorazily celé zástupy hereckých hvězd, mezi nimi například Martin Dejdar, Petr Vacek, Marek Eben, Světlana Nálepková, Lilian Malkina, Antonín Hardt, Jiří Lábus či Luděk Sobota, který už se na veřejnosti téměř neobjevuje.
Chyběla manželka
Jedno jméno však na pohřbu chybělo. A to Jana Synková, milovaná manželka Jana Schmida a herečka známá ze snímků Saturnin, Smrt krásných srnců, Babovřesky či Byl jednou jeden polda. „Maminka se bohužel ze zdravotních důvodů rozloučení neúčastní,“ svěřily se dcery Jana a Markéta pro Aha!
Na místě na oblíbeného Schmida zavzpomínala řada známých osobností. „Ve Studiu Ypsilon jsem začínal v Liberci. Byla to nejhezčí doba mého života. Potom jsem přišel do Prahy k Šimkovi, to bylo také dobré, ale předtím to bylo nejlepší,“ prozradil Luděk Sobota. „Je to vlastně můj jediný divadelní ředitel. Prožil jsem s ním třiapadesát let života, tak dlouho jsem totiž v Ypsilonce. Když jsem vyšel z DAMU, nemyslel jsem, že budu schopen improvizovat. On to ve mně probudil,“ prohlásil Lábus.
Vyřazená Míša ze Survivoru: David je nej mistr manipulace a nikdo to nevidí, žasne
Související články

Jiří Lábus v nejistotě. Hrozí mu, že bude bez práce, stále doufá v zázrak

Herci utrpěli ošklivý šok: Lábus, Dejdar či Vacek na dlažbě, Ypsilonka se nenávratně ruší

Zdrcený Lábus, panáky na Janu i vzkazy do nebe: Nejdojemnější momenty z pohřbu Synkové

Smuteční řeč Vacka na pohřbu Synkové: Milouš ze Saturnina dojal všechny k slzám

Pohřeb Jany Synkové plný hvězd: Dorazili zdrcení Lábus, Kretschmerová, Troška i Dejdar

Těžce nemocná Jana Synková: Na pohřbu muže Jana Schmida nebyla kvůli Alzheimerovi

Dojemný pohřeb Jana Schmida: Petr Vacek neskrýval slzy, přišli i manželé Sobotovi

Pohřeb šéfa Ypsilonky Jana Schmida: Dorazili zdrcení Eben, Dejdar i Luděk Sobota
