Trendy
válka na Ukrajině Bachelor Česko 2024 Survivor 2025 výbuch v Mostě

Dojemný pohřeb Sinéad O'Connor: Irský prezident, truchlící Bono Vox a plačící průvod fanoušků v ulicích

Sinéad O'Connor: Pohřeb plný slz navštívil i Bono Vox
Zdroj: koláž eXtra.cz/profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
pohřeb

Po své předčasné smrti byla slavná zpěvačka Sinéad O'Connor konečně uložena k věčnému odpočinku. Na poslední cestu umělkyni vyprovodil průvod přístavním městem Bray, které bylo po dlouhých 15 let jejím domovem. Podle informací zahraničního webu NY Times bylo konání následného obřadu tajné a pouze pro nejbližší. 

Plačící průvod

S irskou zpěvačkou Sinéad O'Connor, která 26. července odešla do hudebního nebe, se přišly rozloučit stovky fanoušků. Její obdivovatelé doslova zaplnili ulice na nábřeží městečka Bray v hrabství Wicklow, aby se mohli naposledy rozloučit se slavnou muzikantkou v místě, které v posledních patnácti letech nazývala svým domovem.

Sinéadini fanoušci místo před jejím domem zahrnuli květinami, ručně psanými vzkazy i dalšími dárky. Nedaleko dokonce zaparkovala i dodávka Volkswagen van, z jejíchž reproduktorů, umístěných na střeše, zněly její nejslavnější hity. Pro truchlící dav byla nejemotivnější píseň Nothing Compares 2 U (v překladu „Nic se ti nevyrovná“) nebo Scarlet Ribbons, ve které se zpívá o žití do 100 let.

Podle informací webu NY Times započala zpěvaččina poslední cesta v 10:30 dopoledne na nábřeží u baru Harbour Bar a dále pomalu pokračovala po asi kilometrové trase po nábřežní ulici Strand Road, na které oblíbená zpěvačka roky žila. Za vozem plným květin a s fotkou zpěvačky kráčeli zdrcení fanoušci a plakali.

Slavní nezapomněli

Detaily obřadu, který akci zakončil, jsou přísně tajné a zúčastnit se jej mohli jen pozvaní hosté. Poslední sbohem mohl Sinéad O'Connor soukromě dát irský prezident Michael D. Higgins. „Záplava zármutku i uznání života a díla Sinéad O’Connorové ukazuje ukazuje silný vliv, jaký měla na irský lid," uvedl ve svém prohlášení.

Na svou kolegyni nezapomněla ani řada celebrit. Mezi hosty byl například frontman kapely U2, Bono Vox nebo zpěvák Boomtown Rats, Bob Geldof.

Hlavní imám irského islámského centra šajch Umar Al-Qadri uvedl, že je "nesmírně vděčný za příležitost vést muslimskou smuteční modlitbu za dceru Irska, Sinéad O’Connorovou, známou také jako Šuhada Sadaqatová".

GLOSA: Tvůrci Survivoru ničí celou hru. Začíná to být komické

Související články

Další články

Nejnovější kauzy